Математика для аналітики даних
Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Математика для аналітики даних
Код дисципліни
ОК 09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
11
Результати навчання
Використовувати сучасний математичний апарат неперервного та дискретного аналізу, лінійної алгебри, аналітичної геометрії, в професійній діяльності для розв'язання задач теоретичного та прикладного характеру в процесі проектування та реалізації об'єктів інформатизації. Використовувати методи чисельного диференціювання та інтегрування функцій, розв'язання звичайних диференціальних та інтегральних рівнянь, особливостей чисельних методів та можливостей їх адаптації до інженерних задач, мати навички програмної реалізації чисельних методів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1 семестр
Немає.
2 семестр
Елементи математичного аналізу
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна “Математика для компꞌютерних наук” охоплює круг питань, пов'язаних з вивченням наступних розділів: числа, як основа математичного аналізу, функції, диференціювання функцій, невизначений інтеграл, визначений інтеграл, диференціальні рівняння, системи диференціальних рівнянь, числові ряди, функціональні та степеневі ряди, матриці та визначники, системи лінійних алгебраїчних рівнянь, вектори та дії над ними, векторний простір, евклідовий векторний простір, .аналітична геометрія на площині, криві другого порядку, полярні координати на площині.
Рекомендована та необхідна література
1. І. Литвин, О. Конончук, Г. Желєзняк. Вища математика. Навчальний посібник. Видавництво "Центр навчальної літератури". 2019. 368 с.
2. В. Клепко, В Голець. Вища математика в прикладах і задачах. Навчальний посібник. Видавництво "Центр навчальної літератури". 2019. 594 с.
3. Є. Зайцев. Вища математика. Навчальний посібник. «Алерта». 2013. 574 с.
4. Ф. Лиман, В. Власенко, С. Петренко. Вища математика. Навчальний посібник у 2-х частинах. Видавництво "Українська книга". 2018. 614 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами написання письмових контрольних робіт та виконання самостійних ї робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 60 балів за 100-бальною шкалою. Підсумкове оцінювання здійснюється у формі екзамену. Максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом - 40 балів за 100-бальною шкалою. Якщо студент під час здачі екзамену отримав менше ніж 24 бали, то йому ставиться «незадовільно», а набрані бали не зараховуються. Студент не допускається до екзамену, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів (менше 60% від максимально можливої кількості балів, які студент може отримати за роботу в семестрі).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни