Вступ до університетських студій
Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
У це поле подаються результати навчання дисципліни з Профілю ОП.
Застосувати знання основних форм і законів абстрактно-логічного мислення, основ методології наукового пізнання, форм і методів вилучення, аналізу, обробки та синтезу інформації в предметній області комп’ютерних наук.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення з першоджерелами класичної освіти та її традиціями. Висвітлення особливостей становлення та розвитку західноєвропейської університетської освіти в епоху Середньовіччя та Нового часу. Вивчення етапів формування вітчизняної освітньої традиції та її еволюції від Київської Русі до сьогодення. Історичний екскурс в розвиток науково-педагогічної діяльності Київського університету впродовж ХІХ – ХХ ст. Роль та місце Київського національного університету імені Тараса Шевченка в системі вищої освіти на сучасному етапі.
Рекомендована та необхідна література
1. З іменем святого Володимира: Київський університет у документах, матеріалах та спогадах сучасників / Упоряд. В. Короткий, В. Ульяновський. – К., 1994.
2. Історія Київського університету: монографія / І.В. Верба, О.В. Вербовий, Т.Ю. Горбань та ін.; кер. авт. кол. В.Ф. Колесник. – К., 2014.
3. Історія Київського університету: монографія: у 2 т. / В.Ф. Колесник, Г.М. Казакевич, О.Г. Сокирко, та ін.; за ред. Л.В. Губерського, І.К. Патриляка, В.Ф. Колесника, А.І. Чуткого. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. – Т. 1. – 716 с.
4. Історія Київського університету: монографія: у 2 т. / В.Ф. Колесник, Г.М. Казакевич, О.Г. Сокирко, та ін.; за ред. Л.В. Губерського, І.К. Патриляка, В.Ф. Колесника, А.І. Чуткого. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. – Т. 2. – 721 – 1602 [886 с.].
5. Київський національний університет ім. Тараса Шевченка: шляхами успіху / ред. кол.: В. Скопенко, О. Третяк, Л. Губерський та ін. – К., 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів, для отримання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій формі або під час співбесіди із викладачем.
Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 36, максимум 60 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни