Проєктування та розробка веб-застосувань

Освітня програма: Комп'ютерні науки (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Проєктування та розробка веб-застосувань
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Використовувати інструментальні засоби розробки клієнт-серверних застосувань, проектувати концептуальні, логічні та фізичні моделі баз даних, розробляти та оптимізувати запити до них, створювати розподілені бази даних, сховища та вітрини даних, бази знань, у тому числі на хмарних сервісах, із застосуванням мов веб-програмування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
В програмі дисципліни основна увага приділяється основам Web-програмування, а саме мові розмітки HTML, каскадним таблицям стилів CSS, та питанням розробки сучасного Web – дизайну. Розглядається мова розробки сценаріїв на стороні клієнту JavaScript. Проблеми використання систем керування контентом (CMS), оскільки дисципліна орієнтована на розробку власних Web – застосунків, розглядаються тільки в контексті інших питань, натомість до розгляду включено вивчення одного з найпопулярніших фреймворків JavaScript Angular.
Рекомендована та необхідна література
1. Хайрова, С. В. Петрасова Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". – Харків : Панов А. М., 2020. – 112 с. [Електронний ресурс] Доступно:http://repository.kpi.kharkov.ua/bitstream/KhPI-Press/44868/1/Book_2020_Khairova_Suchasni_tekhnolohii.pdf 2. Босько В.В., Константинова Л.В., Марченко К.М., Улічев О.С. Web-програмування. Частина 1 (frontend) : навч. посіб. – Кропивницький: ЦНТУ, 2022. – 208 с [Електронний ресурс] Доступно: http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/bitstream/123456789/11791/1/Web-progr_nach_posib.pdf 3. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Web-технології та Web-дизайн» для студентів освітньої програми «Комп’ютерні науки» спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» освітнього ступеня «Бакалавр» Укл. / О.В. Федусенко, С.Л. Гамоцька, І.М. Доманецька, Г.В. Красовська. – К.: Вид. ГЛІФ МЕДІА, 2020. – 58с. 4. WWW Consortium (W3C) Official Page. [Електронний ресурс] Доступно: http://www.w3c.org/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 100 балів. Форма підсумкового оцінювання – залік. Залік виставляється студенту за результатами роботи у продовж семестру. При отримані результуючої підсумкової кількості балів від 60 та вище студенту ставиться зараховано. При бажанні студента, за наявності залікових балів, покращити свій результат, він має право здавати залік на який виноситься 20 балів, але сумарна кількість балів при цьому не може бути більшою за 100 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни