Операційні системи
Освітня програма: Комп'ютерні науки (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Операційні системи
Код дисципліни
ОК 20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Володіти мовами системного програмування та методами розробки програм, що взаємодіють з компонентами комп’ютерних систем, знати мережеві технології, архітектури комп’ютерних мереж, мати практичні навички технології адміністрування комп’ютерних мереж та ïx програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати дискретну математику, архітектуру комп’ютерів, теорію алгоритмів, об’єктно-орієнтоване програмування, інформаційні технології. Вміти працювати з інформаційними технологіями. Володіти елементарними навичками використання ОС.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни «Операційні системи» спрямовано на отримання студентами компетенції щодо сучасних операційних систем, теоретичних і практичних знань з основ їх функціонування та використання під час розв’язання прикладних завдань в області інформаційних систем і технологій у майбутній професійної діяльності.
Програма дисципліни включає вивчення загальних відомостей про сучасні операційні системи, розглядає управління процесами і потоками, оперативною пам’яттю, введенням-виведенням, розподіленими ресурсами, а також основні принципи організації файлових систем та їх реалізацію і захист інформації в операційних системах.
Рекомендована та необхідна література
1. Бондаренко М.Ф., Качко О.Г. Операційні системи: навч. посіб. – Х.: Компанія СМІТ, 2008. – 432 с.
2. Шеховцов В. А. Операційні системи. – К. : Видавнича група BHV, 2008. – 576 c.
3. Tanenbaum Andrew S., Herbert Bos. Modern operating systems, 4th Edition. – New Jersy: Prentice Hall PTR, 2014. – 1120 p.
4. Габрусев В.Ю., Лапінський В.В., Нестеренко О.В. Основи операційних систем: ядро, процес, потік.: Навч. посіб. – Тернопіль : «Навчальна книга – Богдан», 2007. – 128 с.
5. Третяк В.Ф., Голубничий Д.Ю., Кавун С.В. Основи операційних систем: навч. посібн. – Х.: ХНЕУ, 2005. – 228 с.
6. Харченко В.П., Знаковська Є.А., Бородін В.А. Операційні системи та системи програмування: Навч. посіб. – К.: НАУ, 2012. – 348 с.
7. Сорока П.М. Основи операційних систем: Навч.-метод. посіб. – К.: Вид-во ТОВ «ГЛІФ МЕДІА», 2017. – 65 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового оцінювання – залік.
Для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти під час захисту звітів з лабораторних робіт презентують результати своєї роботи, відповідають на запитання викладача, для перевірки набутих навичок викладач може давати додаткові завдання, які мають бути реалізовані студентом під час захисту роботи. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60 % від максимально можливої кількості балів, тобто студенту виставляється зараховано.
Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу протягом семестру становить 80 балів за 100-бальною шкалою плюс до 20 балів за підсумкову контрольну роботу. Тобто за умови заліку студент за роботу в семестрі може отримати до 100 балів включно. Якщо він набрав 48 балів і більше, але менше 60 балів, тоді він обов’язково виконує підсумкову контрольну роботу. Якщо більше 60 балів – за бажанням, але все одно він не може набрати більше 100 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни