ГІС-технології в міжнародному туризмі

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ГІС-технології в міжнародному туризмі
Код дисципліни
ДВС.01.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР2. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії туризму, організації туристичного процесу та туристичної діяльності суб'єктів ринку туристичних послуг, а також світоглядних та суміжних наук ПР5. Аналізувати рекреаційно-туристичний потенціал території. ПР11. Володіти державною та іноземною (ними) мовою (мовами), на рівні, достатньому для здійснення професійної діяльності. ПР20. Виявляти проблемні ситуації і пропонувати шляхи їх розв'язання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «ГІС технології в міжнародному туризмі» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема на фахових предметах рівня бакалаврів: «Топографія», «Картографія», «Інформатика та програмування» і є результуючим елементом всього циклу картографічних предметів.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів: Перший змістовий модуль. Історичні аспекти розвитку ГІС. Структура та функціональні можливості ГІС. Інформаційне забезпечення в ГІС. Джерела даних. Програмне забезпечення ГІС (огляд функціоналу програмних продуктів). Другий змістовий модуль. Організації інформації в ГІС. Технології введення і виведення інформації в ГІС. Прикладне застосування ГІС. Сучасні напрями створення і приклади застосування ГІС для потреб туристичної галузі. Картографічний метод дослідження. Основи просторового моделювання.
Рекомендована та необхідна література
1. Даценко Л.М., Остроух В.І. «Основи геоінформаційних систем і технологій» як актуальна складова впровадження відповідної програми курсу / Л.М.Даценко, В.І.Остроух // Часопис картографії: Зб.наук.праць. – 2013. Вип.6. – С. 217-224. 2. Шевченко Р. Ю. Картографічні технології в туризмі: навчально-методичний посібник: для студентів денної форми навчання спец. 6.030205 "Країнознавство", 6.140103 "Туризм" та 5.14010301 "Туристичне обслуговування" / Роман Юрійович Шевченко, Київ. міжнар. ун-т, Ін-т міжнар. відносин.– К.: КиМУ, 2014.– 78 с. 3. Шершньова, О. (O. Shershnova) (2009) ГІС-технології як складова інформаційного механізму регіонального управління туризмом.(GIS-TECHNOLOGIES AS A PART OF INFORMATIONAL MECHANISM OF REGIONAL MANAGING OF TOURISM). Ефективність державного управління: збірник наук. праць (Вип.21). с. 337-343. Режим доступу: https://eprints.oa.edu.ua/573/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовні частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна заліком. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні підготовки до семінарських занять та індивідуальних завдань (самостійної роботи), виконанні модульних контрольних робіт. Організація оцінювання: семінарські заняття та індивідуальні завдання (самостійна робота) захищаються по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Модульна контрольна робота (МКР) проводиться у тестовій формі. Студенти, які отримали за МКР меншу за мінімально передбачену кількість балів, перескладають її.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет