ГІС-технології в міжнародному туризмі
Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
ГІС-технології в міжнародному туризмі
Код дисципліни
ДВС.01.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР2. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії туризму, організації туристичного процесу та туристичної діяльності суб'єктів ринку туристичних послуг, а також світоглядних та суміжних наук
ПР5. Аналізувати рекреаційно-туристичний потенціал території.
ПР11. Володіти державною та іноземною (ними) мовою (мовами), на рівні, достатньому для здійснення професійної діяльності.
ПР20. Виявляти проблемні ситуації і пропонувати шляхи їх розв'язання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «ГІС технології в міжнародному туризмі» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема на фахових предметах рівня бакалаврів: «Топографія», «Картографія», «Інформатика та програмування» і є результуючим елементом всього циклу картографічних предметів.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів:
Перший змістовий модуль. Історичні аспекти розвитку ГІС. Структура та функціональні можливості ГІС. Інформаційне забезпечення в ГІС. Джерела
даних. Програмне забезпечення ГІС (огляд функціоналу програмних продуктів).
Другий змістовий модуль. Організації інформації в ГІС. Технології введення і виведення інформації в ГІС. Прикладне застосування ГІС. Сучасні напрями створення і приклади застосування ГІС для потреб туристичної галузі. Картографічний метод дослідження. Основи просторового моделювання.
Рекомендована та необхідна література
1. Даценко Л.М., Остроух В.І. «Основи геоінформаційних систем і технологій» як актуальна складова впровадження відповідної програми курсу / Л.М.Даценко,
В.І.Остроух // Часопис картографії: Зб.наук.праць. – 2013. Вип.6. – С. 217-224.
2. Шевченко Р. Ю. Картографічні технології в туризмі: навчально-методичний посібник: для студентів денної форми навчання спец. 6.030205 "Країнознавство",
6.140103 "Туризм" та 5.14010301 "Туристичне обслуговування" / Роман Юрійович Шевченко, Київ. міжнар. ун-т, Ін-т міжнар. відносин.– К.: КиМУ, 2014.– 78 с.
3. Шершньова, О. (O. Shershnova) (2009) ГІС-технології як складова інформаційного механізму регіонального управління туризмом.(GIS-TECHNOLOGIES AS A PART OF INFORMATIONAL MECHANISM OF REGIONAL MANAGING OF TOURISM). Ефективність державного управління: збірник наук. праць (Вип.21). с. 337-343. Режим
доступу: https://eprints.oa.edu.ua/573/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовні частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна заліком.
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні підготовки до семінарських занять та індивідуальних завдань (самостійної роботи), виконанні модульних контрольних робіт.
Організація оцінювання: семінарські заняття та індивідуальні завдання (самостійна робота) захищаються по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять.
Модульна контрольна робота (МКР) проводиться у тестовій формі. Студенти, які отримали за МКР меншу за мінімально передбачену кількість балів, перескладають її.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Степанівна
Довгань
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Географічний факультет
Ірина
Олександрівна
Підлісецька
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет