Основи курортної справи

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи курортної справи
Код дисципліни
ННД.11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Пояснювати особливості організації рекреаційно- туристичного простору(ПР4) Застосовувати у практичній діяльності принципи і методи організації та технології обслуговування туристів(ПР6) Розробляти, просувати та реалізовувати туристичний продукт(ПР7) Розуміти принципи, процеси і технології організації роботи суб'єкта туристичного бізнесу та окремих його підсистем (адміністративно-управлінська, соціально-психологічна, економічна, техніко-технологічна)( ПР10) Виявляти турботу про здоров’я оточуючих (ПР28)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Географія рекреації та туризму», «Туристичне країнознавство», «Основи туризмознавства», «Туристична картографія». 2. Володіти навичками аналізу, синтезу, моделювання ситуації, прогнозування, порівняння. 3. Вміти кількісно і якісно аналізувати особливості природних фізичних факторів різних курортних регіонів як України, так і світу, можливості їхнього використання для рекреації та покращення самопочуття людини. 4. Вміти встановлювати взаємозв’язки між причинами і наслідками медикогеографічних проблем та визначати потреби населення в санаторно-курортному лікуванні
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню концептуальних та організаційних засад курортної справи як сукупності усіх видів діяльності з організації та здійснення оздоровлення, профілактики та лікування захворювань на основі використання природних лікувальних ресурсів. Дисципліна спрямована на формування у студентів соціальних та особистісних компетенцій, накопичення знань для досягнення можливостей критичного мислення, аналізу і синтезу, здатності шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел, здатності визначати, формулювати і вирішувати проблеми функціонування та розвитку санаторно-курортних територій як в межах України, так і світу; пошуку інновацій для поліпшення якості сервісу, мотивації до ведення здорового способу життя. Особлива увага присвячується класифікації курортів та лікувальних факторів, провідним лікувальним методикам та їхньому впливу на здоров’я людини при використанні у курортних установах, принципам функціонування закладам санаторно- курортного профілю, аналізу нормативно-правового регулювання діяльності санаторно-курортних та оздоровчих закладів, проблемам функціонування та розвитку курортних територій України, основним тенденціям розвитку курортів світу.
Рекомендована та необхідна література
1. Влащенко Н. М. Нормативно-правове забезпечення санаторно-курортної діяльності в Україні / Н. М. Влащенко // Бізнес Інформ. – 2012. – № 4. – С. 147–150. 2. Заваріка Г.М. Курортна справа.:навч. посіб. -К.: «Центр учбової літератури», 2015.-264 с. 3. Закон України „Про курорти”. 5 жовтня 2000 р. 4. Клапчук В.М., Ковальська Л.В. Курортна справа: організація, територіальне планування, система управління: Навч.-метод. посіб. Ів.-Фр.: Фоліант, 2013. 400 с. 5. Концепція Державної цільової програми розвитку туризму та курортів на період до 2022 року// Режим доступу: https://www.kmu.gov.ua/npas/246640434 6. Рутинський М.Й. Рекреалогія з основами курортології. Ч.1. Теоретичні засади: Курс лекцій/За ред. М. Мальської.- Львів: Фенікс, 2004.- 68 с. 7. Рутинський М.Й. Класифікації та типології курортів. Вісн. Льв. ун-ту. Сер. геогр., 2007. Вип. 34. С. 236-246 8. Стафійчук В. І. С. 759 Рекреалогія: навчальний посібник / Стафійчук В. І. – Херсон: ОЛДІ ПЛЮС, 2017. – 428 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, практичні роботи, дискусія, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Заняття проводяться у вигляді лекцій, семінарських занять, участі в обговореннях, передбачені індивідуальні завдання з проблематики дисципліни. Завершується дисципліна – іспитом. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться підсумкові письмові контрольні роботи. Підсумкові контрольні роботи проводяться у формі тестів та відкритих запитань і покликані виявити знання і навички отримані при опануванні відповідних тем. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна семестрова контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою). Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів, при цьому, оцінка за результати навчання не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня (не менше 20, 20, 5 та 5 балів відповідно).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Ігорівна Михайленко
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет