Клімат України

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Клімат України
Код дисципліни
ОК.39
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузях предметної області географічних наук. Р06. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад географічної оболонки та її компонентів. Р09. Виконувати дослідження географічної оболонки та її сфер за допомогою кількісних та якісних методів аналізу. Р15. Знати і пояснювати зміни в географічній оболонці з позицій концепції сталого розвитку. Р16. Виявляти державницьку і громадянську позицію у професійній діяльності, використовувати комунікативні навички і технології, ініціювати запровадження методів комунікативного менеджменту на практиці, вміти реалізувати свої права та обов’язки як члена суспільства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисципліни «Метеорологія» та «Метеорологічні дослідження»; 2. Знання теоретичних основ атмосферних процесів і явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Клімат України» є однією із складових комплексної підготовки бакалаврів з освітньої програми «Природнича географія». В процесі вивчення дисципліни розглядаються основні кліматоутворювальні чинники і процеси та основні риси кліматичного режиму, зокрема фізичні умови формування, повторюваність та основні риси просторово-часового розподілу окремих метеорологічних величин та явищ на території України.
Рекомендована та необхідна література
1. Атлас вчителя / За ред. В.В. Молочко, Ж.Є. Бонк, І.Л. Дрогушевська та ін. Київ: ДНВП «Картографія», 2010. 2. Гудзевич А.В. Регіональна фізична географія (Європа та Азія): навч. посібник. Вінниця: Віндрук, 2005. 464 с. 3. Клімат України / За ред. В.М. Ліпінського, В.А. Дячука, В.М. Бабіченко. Київ: Вид-во Раєвського, 2003. 343 с. 4. Міхелі С.В. Фізична географія Євразії: навчальний посібник для закладів вищої освіти. Київ: Перун, 2019. 286 с. 5. Половина І.П. Фізична географія Європи: навч. посібник. Київ: АртЕк, 1998. 272 с. 6. Стихійні метеорологічні явища на території України за останнє двадцятиріччя (1986-2005 рр.) / За ред. В.М. Ліпінського, В.І. Осадчого, В.М. Бабіченко. Київ: Ніка-центр, 2006. 312 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання індивідуальної роботи, реферату, презентації, тест, бліц-опитування, іспит. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Василь Іванович Затула
Метеорології та кліматології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Метеорології та кліматології
Географічний факультет