Основи підприємництва

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи підприємництва
Код дисципліни
ОК 23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі наук про Землю ПР02. Використовувати усно і письмово професійну українську мову ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної презентації таповідомлення ПР14. Брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій в галузі наук про Землю, зокрема у питаннях ґрунтознавства, управління земельними ресурсами та територіального планування
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати: - передумови виникнення підприємницької діяльності; - організаційні форми підприємництва; - як досягти підприємницького успіху; - державну політику підтримки підприємництва в Україні. вміти : - формувати і використовувати знання і компетенції у підприємницькій діяльності; - визначати економічну та соціальну ефективність підприємницької діяльності; - запобігати банкрутству фірми; - проводити антикорупційну політику на підприємстві; - застосовувати інформаційні та інноваційні технології в підприємництві; - презентувати отримані результати.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Основи підприємництва» є складовою освітньої програми підготовки фахівців за освітнім ступенем «бакалавр» галузі знань 10 «Природничі науки» спеціальності 103 «Науки про Землю» освітньої програми «Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування», що спрямована на формування у студентів інтегральних, загальних та фахових компетентностей. Навчальна дисципліна «Основи підприємництва» зосереджує увагу на вивченні теоретичних, методичних та організаційних, а також практичних засад основ підприємництва, світових трендів щодо формування політики державної підтримки підприємництва, що сприятиме набуттю комплексних знань і компетенцій та практичних навичок у використанні їх у підприємницькій діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Конституція України, затверджена Верховною Радою України від 28.06. 1996 No 254к/96. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text 2. Господарський Кодекс України. Закон України від 16.01. 2003 No 436-IV. Верховна Рада України. Законодавство України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/436-15#Text 3. Цивільний Кодекс України, Глава 4, ст. 24. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435- 15#Text 4. Закон України «Про підприємництво», ст. 2. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/698-12?find=1&text 5. Підприємництво: навч. посіб. / за заг. ред. д.е.н., проф. Г.І. Купалової. – К.: Компринт, 2020. – 409 с. 6. Підприємництво. Практикум : навч. посіб. / за ред.. Мазур І.І. К.: ВПЦ «Київськийвський університет», 2016. – 255 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, захист практичних робіт, контрольні тестові опитування, залік. Підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів та проводиться на одному з останніх семінарських занять з дисципліни. Підсумкова оцінка з дисципліни студенту виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни