Правове забезпечення запобігання корупції в Україні

Освітня програма: Приватне та публічне право ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Правове забезпечення запобігання корупції в Україні
Код дисципліни
ВКС.3.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН 1.Знати: 1.Наук-теор. підходи та законодавче визначення понять «корупція» і «корупційне правопорушення», принципи та завдання антикорупц. законодавства (АЗ) України. 2.Категорії суб’єктів, на які поширюється АЗ. 3.Визначення, завдання, методи, функції, та принципи антикор. політики держави; норм.-правове, орг.-управл. та фін. забезпечення формування та реалізації АП держави; визначення та методику антикор. експертизи норм.-прав. актів. 4.Заходи і засоби підв. ефект-сті АП держави та практ. реалізації стратегії і тактики запобігання корупц. право-ням. 5.Види та підстави притягнення держ. службовців та інших осіб до адмін. відпов-сті за порушення АЗ. РН 2.Вміти: 1.Визначати сутність, місце та роль АП, клас-цію та інтегр. зв'язок з іншими видами антикрим. політики держави. 2.Адаптувати набутий теор.та практ. досвід до нестанд. ситуацій у сфері запобігання корупц. правопорушенням... РН 4.Приймати рішення щодо прав. кваліфікації корупц. діянь, комплексу антикоруп. заходів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теор. основ правової норми та правовідносин; конституційно-правових засад органів державної влади та органів місцевого самоврядування ; основи адміністративного, адміністратно-процесуального та цивільного права; володіти знаннями про основи правового статусу органів, що здійснюють керівництво публічною діяльністю; розуміти правову природу правопорушення. 2. Вміння орієнтуватися в системі законодавства, тлумачити його норми; збирати й аналізувати правову інформацію з національних та зарубіжних джерел , судової практики; використовувати набуті знання з інших навчальних дисциплін, користуватися інформаційними та аналітичними ресурсами; виробляти правові позиції для вирішення правових проблем і практичних ситуацій. 3. Володіння навичками з підготовки юридичних консультацій, висновків, з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати юридичні спори між учасниками суспільних відносин.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст НД окреслений наступними темами: Тема 1. Поняття, сутність та соціально-правова природа корупції. Тема 2. Антикорупційне законодавство України. Тема 3. Суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення в Україні. Тема 4. Суб’єкти запобігання корупції в Україні. Тема 5. Запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням. Тема 6. Відповідальність за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення й усунення їх наслідків. Тема 7. Особливості судового розгляду справ про вчинення корупційних правопорушень.
Рекомендована та необхідна література
1.Банчук О. Запобігання і протидія корупції в органах місцевого самоврядування: практ. посіб./ Швейц.-укр. проєкт «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.–К.: ТОВ «СОФІЯ–А», 2012.– 88 с. 2.Баришніков В.М. Запобігання та протидія корупції у підрозділах державної служби зайнятості: навч.-метод.посіб.- К.: ІПКДСЗУ, 2010.– 124 с. 3.Басс В.О. Конфлікт інтересів: поняття та адмін.-прав. характеристика//Митна справа.-2014.- № 1(2.1).-С. 193-198. 5.Беген Є.І. Виявлення закономірностей вчинення корупційних діянь економіці України на підставі методів "datamining" / Є. І. Беген, І.П.Твердохліб //Актуал. пробл. економіки .-2011.- № 2.-С.192-200. 6.Бисага Ю.М., Белов Д.М., Берназюк І.М., Марцеляк О.В., Натуркач Р.П. Корупція як цивілізаційний феномен: причини та шляхи подолання: моногр./ДВНЗ Ужгород. нац. ун-т.–Ужгород: Гельветика, 2016.–199 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальні завдання, розв’язання казусу, кейс-задачі, доповіді, есе, реферати.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, колоквіум, доповідь, наукова робота, тестування (з набору суджень вибрати вірні), доповідь та звіт з виконання індивідуального завдання, есе, реферат, представлення кейс-задача, розв’язання казус, модульні контрольні роботи. Результат навчання здобувача оцінюється за єдиною 100-бальною шкалою. Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. Семестровий контроль оцінюється у 36-60 балів. Підсумкове оцінювання: іспит - 24-40 балів. За результатами іспиту та роботи упродовж вивчення дисципліни здобувачу освіти виставляється оцінка за шкалою відповідності: відмінно - 90-100, добре - 75-89, задовільно - 60-74, незадовільно - 0-59 балів (згідно системи ECTS).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра службового та медичного права
Навчально-науковий інститут права