Навчальна практика з ГІС-технологій без відриву від теоретичного навчання_5 сем.

Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика з ГІС-технологій без відриву від теоретичного навчання_5 сем.
Код дисципліни
ОК 33.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Ознайомити студентів з основними принципами використання ГІС-технологій в картографічному виробництві та сформувати належні практичні навички автоматизованої обробки даних для створення різноманітних картографічних творів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1)Знати базові положення картографії (володіти такими поняттями як: топографічні, загальногеографічні та тематичні карти, умовні знаки, способи картографічного зображення, зображувальні засоби, генералізація). Мати сучасні уявлення з теорії створення топографічних та тематичних карт. 2)Володіти початковими навичками роботи в геоінформаційних системах, зокрема бути знайомими з процесом векторизації, створення та редагування шарів цифрових карт.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика є однією з складових комплексної підготовки освітньо-професійної програми “Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі”. Вміння працювати з ГІС є важливим компонентом професійної компетентності майбутніх фахівців картографі, ГІС та ДЗЗ. Програмою практики передбачено виконання ряду завдань, які дозволять студентам закріпити знання, отримані під час теоретичного навчання та вдосконалити практичні навички роботи в середовищі геоінформаційних систем, зокрема опанувати методику введення та опрацювання інформації в ГІС та створення картографічних зображень . Навчальну практику з інформаційних технологій за фахом без відриву від теоретичного навчання студенти третього курсу спеціальності 103 Науки про Землю освітнього ступеня бакалавр, проходять на базі інформаційно-обчислювального сектору географічного факультету.
Рекомендована та необхідна література
1.Бондаренко Е. Л., Яценко О. Ю. ГІС у задачах моніторингу навколишнього середовища // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Географія. – 2020. – № 1 (76). – С. 95–100. 2.Даценко Л. М., Остроух В. І. Основи геоінформаційних систем і технологій: навчальний посібник. К.: ДНВП “Картографія”, 2012. – 184 с. 3.Остроух В. І., Полякова Н. О. ГІС, бази даних та цифрова картографія (навчально-методичний посібник для студентів-картографів). К.: КиївЦНТЕІ, 2009. – 44 с. 4.Остроух В. І., Підлісецька І. О., Сумишин Г. Я., Яценко О. Ю. ГІС-моделювання під час прийняття важливих рішень з використанням просторового аналізу // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Військово-спеціальні науки. – 2020. – № 1 (43). – С. 79–84. 5.Шевченко В. О., Бондаренко Е. Л., Гордєєв А. Ю. Автоматизація картографічних робіт. – К.: Темп, 2000. – 63 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання практичних робіт та написання звіту. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні наступна: – результати навчання – 1.1 – 1.4 (знання) – до 20 % ; – результати навчання – 2.1 – 2.5 (вміння) – до 40 % – результати навчання – 3.1 (комунікації) – до 20 % – результати навчання – 4.1 (автономність та відповідальність) – до 20%.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за модульно-рейтинговою системою: оцінюється робота під час занять в комп’ютерному класі, написання звіту та правильність виконання практичних робіт. Форма контролю – диференційований залік. Фіксація набраного рейтингу у вигляді оцінок у відповідних документах (заліково-екзаменаційних відомостях та залікових книжках) здійснюється за 100-бальною системою з наступним переведенням її в традиційну оцінку за національною шкалою для фіксації у відповідних документах.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Олександрівна Полякова
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет