Атласне картографування_3 сем.
Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Атласне картографування_3 сем.
Код дисципліни
ВБ.2.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об'єктів геосфер Землі.
ПР05. Планувати і здійснювати наукові експерименти, писати наукові роботи за фахом
ПР10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю.
ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра з наук про Землю, геодезії та землеустрою, географії, успішне вивчення обов’язкових професійно-орієнтованих дисциплін навчального плану першого семестру другого рівня вищої освіти. Знати теоретичні основи картознавства, математичної картографії, проектування та укладання карт, тематичної картографії.
Зміст навчальної дисципліни
Дати студентам знання з теорії атласного картографування – огляд найважливіших карт і атласів, які концентрують знання про світ, що одержані методами і засобами картографії; застосування картографічного методу в наукових та практичних цілях; ретроспективний аналіз історії атласного картографування.
Рекомендована та необхідна література
1.Божок А. П. Картографія / А. П. Божок, А. М. Молочко, В. І. Остроух. – К.: Видавничо-поліграфічний центр „Київський університет”, 2008. – 271 с.
2.Божок А. П. Картознавство / А. П. Божок, А. М. Молочко, В. І. Остроух; за ред. А. П. Божок – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2014. – 263 с.
3.Картознавство (навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 103 Науки про Землю) / В. І. Остроух, І. О. Підлісецька. – К.: ДНВП «Картографія», 2019. – 76 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Складається з двох змістових модулів.
Перший „Атлас – фундаментальна картографічна енциклопедія” присвячено теоретичним основам створення атласів, їх класифікаційним особливостям, структурі, предмету та об'єкту атласного картографування. Узагальнюється досвід та оцінка створення атласів. Розглядається історична ретроспектива атласної картографії.
Другий „Проєктування та укладання атласів” розкриває питання проєктування та укладання картографічного твору – атласу: методи та етапи проєктування, структурні особливості, види зображувальних засобів та легенд, особливості генералізації, узгодження карт атласу.
Методи та критерії оцінювання
Поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 18, максимальна 36; контрольні роботи (3 – 7); самостійна робота (5 – 10)).
Підсумкове (заключне) оцінювання у формі іспиту (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20)).
Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни