Професійна та корпоративна етика. Редакція 2022

Освітня програма: Метеорологія. Магістр.

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Професійна та корпоративна етика. Редакція 2022
Код дисципліни
ОК 8.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі (ПРН-3) Знати основні принципи управління підприємств сфери природокористування, їхньої організації, виробничої та організаційної структури управління (ПРН-8) Застосовувати освітні технології та методи викладання предметного матеріалу з метеорології та кліматології у закладах освіти (ПРН-11).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи розвитку етичної думки; методи філософських досліджень, методи психології та основні етико-філософські поняття та категорії. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо дилемних проблем професійної та корпоративної етики в професійній діяльності; застосовувати основну методологію імперативно-ціннісних аспектів професійної практики
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна послідовно розглядає особливості розвитку і становлення професійної та корпоративної етики та їх нагальність в сучасних професійних практиках. Визначається предмет, завдання, теоретичні основи, методології, основні концепції професійної етики та корпоративної етики З’ясовуються особливості напрацювання розвитку практичних вмінь/навичок прийняття рішень з етичної поведінки спеціалістів в дилемних ситуаціях професійної діяльності. На прикладі сценаріїв виробничих ситуацій в установах і організаціях природничих досліджень вміти прогнозувати ефективність виробничої діяльності та ймовірне виникнення і попередження проблемних ситуацій у випадках появи таких у групах вищої, середньої та нижньої ланки працівників. Застосовувати набуті знання для раціонального використання наявних виробничих ресурсів, вміти передбачати психологічні обстановки в непростих умовах польових експедиційних досліджень, в тому числі у віддалених районах та місцях з суворими кліматичними умовами
Рекомендована та необхідна література
1. Гьосле В. Практична філософія в сучасному світі. –К., 2003. 2. Етика. Естетика: Навч. посібник / за наук. ред. Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2014. 3. Крушельницька О.В. Методологія та організація наукових досліджень. – Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2003. 4. Ломачинська І.М., Рихліцька О.Д., Барна Н.В. /Основи корпоративної культури. – К., 2011. 5. Прикладна етика. Навч. посібник / За наук. ред. Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2012. 6. Професійна та корпоративна етика: навч. посіб. / за ред., В.І.Панченко. – К: 2019 ВПЦ «Київський університет», 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами бліц опитування, написання письмових контрольних робіт та під час виступів на семінарських заняттях.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни