Обробка землевпорядної документації та наповнення кадастру_3 сем.

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Обробка землевпорядної документації та наповнення кадастру_3 сем.
Код дисципліни
ВБ 2.1.3.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 2. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру; ПРН 4. Застосовувати методи і технології створення державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, топографічних знімань місцевості, топографо-геодезичних вимірювань для вишукування, проектування, зведення і експлуатації інженерних споруд, громадських, промислових та сільськогосподарських комплексів з використанням сучасних наземних і аерокосмічних методів; ПРН 7. Використовувати методи і технології землевпорядного проектування, територіального та господарського землеустрою, планування використання та охорони земель, кадастрових знімань та ведення державного земельного кадастру.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу «Кадастр», «Цифровий кадастр», «ГІС в кадастрових системах та муніципальні ГІС», «Національна інфраструктура геопросторових даних». 2. Знання теоретичних основ землевпорядкування та кадастру, видів робіт із землеустрою (обстежувальні, вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні), що виконуються з метою складання документації із землеустрою 3. Володіти елементарними навичками геоінформаційного картографування.
Зміст навчальної дисципліни
Розглядаються основні етапи виконання робіт з оброблення землевпорядної документації та наповнення єдиної геоінформаційної кадастрової бази нашої держави у розрізі таких основних питань: порядок ведення Державного земельного кадастру; внесення відомостей до Поземельної книги; основні етапи у процесі реєстрації земельної ділянки, на яку видано державний акт на право власності, але немає кадастрового номера; шаблони документації та їх заповнення; забезпечення функціонування Державного фонду документації із землеустрою; формування Державного фонду та доступ до матеріалів тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Дорош О. С. Управління земельними ресурсами на регіональному рівні. – К.: ТОВ ЦЗРУ, 2005. 2. Новаковський Л. Я., Третяк А. М., Добряк Д. С. Земельна реформа і землеустрій в Україні. ІЗУ УААН . – К., 2001. – 138 с. 3. Перович Л. Кадастрова система України в контексті світового розвитку / Л. Перович, О. Лудчак // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : збірник наукових праць / Західне геодезичне т-во Укр. т-ва геодезії і картографії ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Львів, 2015. – Вип. 1 (29). – С. 15-19. – ISSN 1819-1339 4. Третяк А. М. Історія земельних відносин і землеустрою в Україні: Навчальний посібник. – К.: Аграрна наука, 2002. – 280 с. 5. Третяк А. М. Наукові основи землеустрою. Навчальний посібник. – К.: ТОВ ЦЗРУ, 2002. – 342 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, консультації, іспит.
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено один змістовий навчальний модуль. Заняття проводяться у вигляді лекцій, практичних занять та самостійної домашньої робіт. Завершується дисципліна – іспитом (у 1-му семестрі). Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові тестові роботи. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, студенти під час практичних занять демонструють результати практичних робіт, своєї самостійної роботи та набуті навички. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою). Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Оксана Володимирівна Кустовська
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет