ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО ПРАВА

Освітня програма: Правнича діяльність ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО ПРАВА
Код дисципліни
ОК 1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні закономірності еволюції українського права в певних логічно пов’язаних, науково обґрунтованих, історичних етапах формування сучасної, вітчизняної правової системи. Знати історію розвитку окремих елементів вітчизняної правової системи зокрема, а саме: окремих норм, інститутів, галузей та систем права; органів судочинства та судової практики; тощо. Вміти об’єктивно оцінювати та аналізувати правові джерела й пам’ятки та причини систематизації права України всіх історико-правових періодів, починаючи з стародавніх часів і до сьогодення, які є науковою основою для удосконалення сучасного законодавства та права.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні закономірності еволюції українського права в певних логічно пов’язаних, науково обґрунтованих, історичних етапах формування сучасної, вітчизняної правової системи взагалі та окремих її елементів зокрема, а саме: окремих норм, інститутів, галузей та систем права; органів судочинства та судової практики; прав, свобод та обов’язків громадян; механізму правового регулювання. 2. Вміти об’єктивно оцінювати та аналізувати джерела та пам’ятки права України всіх історико-правових періодів, починаючи з стародавніх часів і до сьогодення, які є науковою основою для удосконалення сучасного законодавства. 3. Володіти юридичною історичною термінологією, яка формувалася у вітчизняній правовій системі протягом століть та має як українське національне коріння так і рецептована з іноземних мов, для подальшого розвитку юридичної техніки.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Формування українського права в епоху Середньовіччя. Модуль 2. Зміни в українському праві в Новий та Новітній час. Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекції – 8 год. Семінари – 6 год. Самостійна робота – 76 год.
Рекомендована та необхідна література
Гавриленко О.А. Історія держави і права України: стародавня доба : навчальний посібник. Харків: ХНУВС, 2011. 64 с. 3. Гончаренко В.Д. Історія держави і права України: підручник. К.: Атіка, 2013. 704 с. 4. Дудник О.В. Історія держави і права України. Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни. Умань: 141 с. 5. Захарченко П. П. Історія держави і права України : підручник. К. : Атіка, 2004. 368 с. 6. Захарченко П.П. Історія українського права: навчальний посібник. Київ: ВД «Освіта України», 2019. 436 с. 7. Терлюк І. Я. Історія держави і права України : Вид. 4-те, зі змінами. Київ: Видавничий дім «КОНДОР», 2018. 772 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання.
Методи та критерії оцінювання
Доповідь, доповідь по темі індивідуального завдання, доповнення доповіді, есе, реферат, колоквіум, поточна контрольна робота, залік. Кількість отриманих студентом балів відповідають відсоткам у підсумковій оцінці з дисципліни. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Максимальна підсумкова оцінка за дисципліну може становити 100 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра службового та медичного права
Навчально-науковий інститут права