Харчова та біологічна цінність продуктів харчування

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Харчова та біологічна цінність продуктів харчування
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. Використовувати теорії і закони фізики, хімії, біології та інших наук для вирішення сучасних завдань щодо дослідження харчової та біологічної цінності харчових продуктів. Розуміти основні терміни та поняття щодо наукових основ споживання продуктів харчування. Демонструвати знання про харчову та біологічну цінність харчових продуктів рослинного та тваринного походження. Демонструвати знання класифікації та асортименту харчових продуктів рослинного та тваринного походження. Встановлювати закономірності збереження споживних властивостей в процесі зберігання, транспортування та реалізації харчових продуктів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Харчова хімія», «Фізіологіяk людини», «Мікробіологія з мікробіологічною діагностикою», «Технологія харчових продуктів». 2. Вміння самостійно застосовувати знання із фізіології людини, харчової хімії, технології харчових продуктів та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками органолептичного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
«Харчова та біологічна цінність продуктів харчування» є вибірковою дисципліною, що висвітлює питання про харчову та біологічну цінність основних видів харчових продуктів та їх класифікацію і асортимент; процеси, що відбуваються в харчових продуктах при зберіганні, транспортуванні та реалізації; дефекти харчових продуктів, що виникають в процесі зберігання, засоби їх попередження та усунення; вимоги до якості харчових продуктів і методи її оцінки. Дисципліна покликана висвітлити механізми впливу окремих факторів на зберігання харчової та біологічної цінності харчових продуктів впродовж строку їх придатності.
Рекомендована та необхідна література
Зубар Н. М. Основи фізіології та гігієни харчування: підруч. / Н. М. Зубар. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 336 с. Сирохман І.В. Товарознавство харчових продуктів: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / І.В. Сирохман, В.М. Завгородня. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 544 с. Сирохман І.В. Якість і безпечність зерноборошняних продуктів : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / І.В. Сирохман, Т.М. Лозова; Львів. комерц. акад. –К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 384 с. Сірохман І.В. Товарознавство м'яса і м’ясних товарів/ І.В. Сірохман – К.: Центр навч. Літ., 2004 – 384 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: модульні контрольні роботи, реферативні роботи з сучасних досліджень харчової та біологічної цінності окремих харчових продуктів, оформлення результатів оцінки якості харчових продуктів, усні відповіді, доповнення. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”