Біохімія гормонів та їх діагностичне значення
Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Біохімія гормонів та їх діагностичне значення
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 7. Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики дитячих хвороб (норма / патологія). ПРН 13. Виконувати кількісні та якісні біохімічні дослідження, інтерпретувати їх результати.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Цитологія і гістологія людини», «Фізіологія людини», «Анатомія людини», «Молекулярної біології», «Медичної хімії», «Педіатрія з оцінкою результатів дослідження», «Внутрішні хвороби з оцінкою результатів дослідження». Вміння самостійно застосовувати знання із цитологія і гістологія людини, фізіології та анатомії людини, молекулярної біології та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Біохімія гормонів та їх діагностичне значення - є складовою освітньої програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня "Бакалавр". Дисципліна є базовою для отримання цілісного уявлення про структурно-функціональну організацію ендокринної системи і принцип центральної регуляції на основі зворотного зв’язку периферичних ендокринних органів та інших систем організму. У процесі навчання аналізується структурно-функціональна будова гіпоталамуса та гіпофізу людини та їх роль в регуляції органів ендокринної системи. Вивчається структурно-функціональні особливості різних органів ендокринної системи як у чоловіків, так і у жінок за умов норми в різних вікових групах. Предметом навчальної дисципліни є вивчення закономірності розвитку ендокринної системи у підлітків та різних вікових груп, анатомо-фізіологічні особливості та семіотика деяких уражень ендокринної системи організму, принципи клініко-лабораторної діагностики та аналізу отриманих результатів.
Рекомендована та необхідна література
Ендокринологія. Підручник / За ред. П.М. Боднара. - Вінниця: Нова Книга, 2013. - 480 с.
Ендокринологія. Підручник / За ред. А.С. Єфімова. - К.: Вища школа, 2004. - 495 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Тестові контрольні роботи (на кожному лабораторному занятті), клінічні задачі з обговоренням (на кожному лабораторному занятті), презентація з сучасних проблем (1студент на кожному лабораторному один раз за семестр), проміжні контролі.
Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни