Статеві гормони та репродуктологія

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Статеві гормони та репродуктологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 13. Виконувати кількісні та якісні біохімічні дослідження, інтерпретувати їх результати. ПР 14. Виконувати мікробіологічні, вірусологічні та імунологічні дослідження для виявлення етіологічних чинників хвороб.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Цитологія і гістологія людини», «Фізіологія людини», «Анатомія людини», «Молекулярної біології», «Медичної хімії», «Педіатрія з оцінкою результатів досліджень», «Внутрішні хвороби з оцінкою результатів дослідження». Вміння самостійно застосовувати знання із цитологія і гістологія людини, фізіології та анатомії людини, молекулярної біології та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Статеві гормони та репродуктологія - є складовою освітньої програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня "Бакалавр". Дисципліна є базовою для отримання цілісного уявлення про структурно-функціональну організацію репродуктивної системи і принцип регуляції периферичних статевих залоз та інших органів репродуктивної системи. У процесі навчання аналізується структурно-функціональна будова гіпоталамуса людини та його роль в регуляції органів репродуктивної системи. Вивчається структурно-функціональні особливості різних органів репродуктивної системи як у чоловіків, так і у жінок за умов норми в різних вікових групах. Предметом навчальної дисципліни є вивчення закономірності розвитку репродуктивної системи у підлітків та різних вікових груп, анатомо-фізіологічні особливості та семіотика ураження репродуктивної функції жіночого та чоловічого організму, принципи клініколабораторної діагностики та принципів профілактики для збереження репродуктивного здоров’я.
Рекомендована та необхідна література
Ендокринологія. Підручник / За ред. П.М. Боднара. - Вінниця: Нова Книга, 2013. - 480 с. Ендокринологія. Підручник / За ред. А.С. Єфімова. - К.: Вища школа, 2004. - 495 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Тестові контрольні роботи (на кожному лабораторному занятті), клінічні задачі з обговоренням (на кожному лабораторному занятті), презентація з сучасних проблем (1 студент на кожному лабораторному один раз за семестр), проміжний контроль, проміжний контроль. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”