Організація лабораторної служби

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Організація лабораторної служби
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 01. Проводити підготовку оснащення робочого місця та особисту підготовку до проведення лабораторних досліджень, з дотриманням норм безпеки та персонального захисту, забезпечувати підготовку до дослідження зразків різного походження та їх зберігання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Основою для вивчення дисципліни“Організація лабораторної служби”є обов'язкові курси навчання "Медична хімія", "Цитологія та гістологія", "Аналітична хімія", "Техніка лабораторних робіт", "Медична та біологічна фізика". Крім того дисципліна має тісні зв’язки з методологією та організацією наукових досліджень, професійною та корпоративною етикою, медичною статистикою. “Організація лабораторної служби” сприяє вивченню студентами клінічних, гігієнічних та соціальних дисциплін; передбачає формування умінь застосувати знання з організації роботи лабораторної служби та КДЛ в процесі подальшого навчання та у професійній діяльності. Дисципліна закладає фундамент для подальшого засвоєння студентами знань та вмінь у вивченні наступних фахових предметів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна “Організація лабораторної служби” є складовою підготовки фахівців освітнього рівня «бакалавр» за освітньою програмою «Лабораторна діагностика» Одним з важливих розділів становлення та розвитку сучасної медицини є достатня об'єктивність якості лабораторних досліджень, своєчасне забезпечення практичних лікарів необхідною сучасною лабораторною інформацією. Викладання навчальної дисципліни “Організація лабораторної служби” забезпечить майбутнього лікаря-лаборанта знаннями стосовно організації роботи лабораторної служби та клінікодіагностичної лабораторії (КДЛ), а також проведення внутрішнього та зовнішнього контролю якості.
Рекомендована та необхідна література
Клінічна лабораторна діагностика (2 частина): Нормативне виробничо-практичне видання. – К.:МНІАЦ медичної статистики; МВЦ «Медінформ», 2004. – 520 с. Бойко Т.І. Клінічні лабораторні дослідження: підручник (ВНЗ І—ІІІ р. а.) 2-ге вид., перероб. і доп. – ВСВ "Медицина", 2015. – 352 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Тестові контрольні роботи (на кожному практичному занятті), клінічні задачі з обговоренням (на кожному практичному занятті), презентація з сучасних проблем (1студент на кожному практичному один раз за семестр), проміжні контролі. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”