Мікробіологія інфекційних хвороб людини бактеріальної етіології
Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Мікробіологія інфекційних хвороб людини бактеріальної етіології
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Верифікувати результати лабораторних досліджень в клініці внутрішніх хвороб (норма / патологія). Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики захворювань хірургічного профілю (норма / патологія). Надавати першу медичну допомогу та забезпечувати лабораторно-діагностичну складову в умовах війни та надзвичайних ситуацій. Застосовувати знання сучасних діагностичних підходів до оцінки здоров’я людини. Оцінювати стан здоров’я
людини та функціональні можливості її організму на підставі даних опитування пацієнта, фізіологічних критеріїв, і критеріїв психологічного здоров’я та позитивного емоційного стану людини.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін із усіх медичних дисциплін як нормативних, зокрема "Анатомія людини", "Медична хімія", "Цитологія та гістологія", "Аналітична хімія", "Техніка лабораторних робіт", "Фізіологія людини", "Ембріологія", "Медична та біологічна фізика", «Маніпуляційна техніка в клінічній медицині» тощо. Вміння самостійно застосовувати знання з базових дисциплін (медичної біології, медичної та біологічної фізики, біоорганічної та біологічної хімії, гістології, цитології, ембріології, вірусології, імунології та радіології) та ін. дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Урологія з оцінкою результатів досліджень» є складовою підготовки фахівців освітнього рівня «бакалавр» за напрямом підготовки «Лабораторна діагностика» та «Дієтологія». Основне завдання дисципліни – засвоєння теоретичних знань та практичних умінь при спостереженні за хворими з патологією органів сечостатевої системи, встановленні діагнозу, плануванні схеми лікування, профілактиці захворювань, надання невідкладної допомоги із застосуванням правил професійної етики і деонтології, а також формування активної позиції щодо здорового способу життя. Предмет «Урологія з оцінкою результатів досліджень» формує засади для подальшого вивчення студентом клінічних дисциплін та вміння застосовувати клінічне мислення для проведення диференційної діагностики, призначення плану обстеження, інтерпретації результатів дослідження в процесі подальшого навчання та у професійній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія: підручник для студ. вищ. мед. навч. заклад. / За редакцією В.П. Широбокова/ Видання 2-е. - Вінниця: Нова Книга. 2011. – 952 с.
Практична мікробіологія: Посібник/ С.І. Климнюк та ін.; Тернопіль: Укрмедкнига, 2004. 440 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Проміжний контроль, презентації / доповіді, усні відповіді / доповнення, оцінювання виконання практичних завдань.
Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни