Природоохоронна журналістика

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Природоохоронна журналістика
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР04 Знати правові та етичні норми для оцінки професійної діяльності, розробки тп реалізації соціально-значущих екологічних проектів в умовах суперечливих вимог ПР05 Демонструвати здатність до організації колективної діяльності та реалізації комплексних природоохоронних проектів з урахуванням наявних ресурсів та часових обмежень ПР08 Уміти доносити зрозуміло і недвозначно професійні знання, власні обгрунтування і висновки до фахівців і широкого загалу ПР11 Уміти використовувати сучасні інформаційні ресурси з питань екології, природокористування та захисту довкілля. ПР14 Застосовувати нові підходи для вироблення стратегії прийняття рішень у складних непередбачуваних умовах. ПР20 Володіти основами виконання екологічних дослджень та еколого-експертної оцінки впливу на довкілля.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: про глобальні та локальні загрози довкілля та шляхи їхнього усунення; закони екології; основи екологічного законодавства (України та міжнародне); міжнародні та вітчизняні природоохоронні організації та суть їхньої діяльності. 2. Вміти: знаходити інформацію природоохоронного спрямування з відкритих джерел. 3. Володіти елементарними навичками: аналізу якості та достовірності, відповідності науковим критеріям інформації про стан довкілля, розміщеної у медіа.
Зміст навчальної дисципліни
Нині в умовах екологічної кризи надзвичайно гостро постало питання підготовки фахових спеціалістів – журналістів, які професійно висвітлюватимуть тему охорони довкілля. Здебільшого автори публікацій на природоохоронну тематику – журналісти, які вправно володіють словом, але їм бракує глибоких знань із екології, природничих дисциплін. Запровадження дисципліни «Природоохоронна журналістика» для студентів-біологів спеціалізації «екологічна безпека» передбачає їхню професійну компетенцію у питаннях охорони природи, обізнаність щодо актуальних екологічних проблем світу й України. Цей курс допоможе студентам у виборі свого напрямку, власної тематики і проблематики у багатогранній природоохоронній журналістиці, він сприятиме виробленню професійних навичок, необхідних для підготовки якісного медіа-матеріалу на тему охорони довкілля.
Рекомендована та необхідна література
1.Бєляков О. О. Екологічна проблематика в засобах масової інформації : навч. посібник / О.О. Бєляков. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2003. – 185с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрові форми оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1.- 4.1. – 20/10 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1.- 4.1. – 20/10 балів 3. Практичне завдання: РН 1.1. – 4.1. – 50/25 балів; 4. Самостійна робота: РН 1.1. – 4.1. –10/5 балів; - семестрове оцінювання (семестровий контроль): у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальних комунікацій
Навчально-науковий інститут журналістики