Соціальна медицина, громадське здоров'я з основами доказової медицини

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Соціальна медицина, громадське здоров'я з основами доказової медицини
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР.07. Визначати необхідний режим праці та відпочинку при лікуванні хворих на захворювання в умовах закладу охорони здоров’я, вдома у хворого та на етапах медичної евакуації, в т.ч. у польових умовах, на підставі попереднього клінічного діагнозу, дотримуючись відповідних етичних та юридичних норм, шляхом прийняття обґрунтованого рішення за існуючими алгоритмами та стандартними схемами. ПР.08. Визначати необхідну дієту при лікуванні хворих на захворювання (за списком 2)... ПР.16. Планувати та втілювати систему санітарно-гігієнічних та профілактичних заходів виникнення та розповсюдження захворювань серед населення. ПРН 17. Аналізувати епідеміологічний стан та проводити заходи масової й індивідуальної, загальної та локальної профілактики інфекційних захворювань. ПРН 19. Оцінювати вплив навколишнього середовища на стан здоров`я населення в умовах медичного закладу за стандартними методиками.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Вступ до університетських студій та історія медицини», «Гігієна та екологія», «Медична інформатика». Вміння самостійно застосовувати знання із історії медицини, гігієни та екології, медичної інформатики та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науковометодичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Соціальна медицина, громадське здоров'я з основами доказової медицини» є складовою циклу підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Медицина». «Соціальна медицина, громадське здоров’я» є обов’язковою дисципліною, що передбачає опанування: біостатистики (визначення та аналіз основних біостатистичних показників та критеріїв на принципах доказової медицини); статистики здоров’я населення на основі аналізу комплексу медичних показників: демографічних, захворюваності, інвалідності, фізичного розвитку; організації охорони здоров’я, тобто діяльності системи щодо забезпечення збереження, зміцнення, та відновлення здоров’я населення, у т.ч. організації медичної допомоги та системи громадського здоров’я; економічних основ системи медичного обслуговування населення на основі вивчення організаційно-правових засад діяльності закладів охорони здоров’я в ринкових умовах, економічного аналізу та методів оцінки фінансово-господарської діяльності в сфері охорони здоров’я.
Рекомендована та необхідна література
Громадське здоров’я: підручник для студ. вищих мед. навч. закладів. - Вид. 3 – Вінниця: «Нова книга», 2013. – 560 с. Економічний аналіз використання ресурсів в системі охорони здоров’я /В.Д.Парій, Ю.М.Сафонов, Н.М. Захарова та ін./За загальною редакцією професора В.Д. Парія /. Навч. посібн. – Житомир: «Полісся», 2015. – 148 с. Oxford Textbook of Global Public Health, 6 edition. Edited by RogesDetels, Martin Gulliford, QuarraishaAbdoolKarimand ChorhChuan Tan. – Oxford University Press, 2017. – 1728 p. Medical Statistics at a Glance Text and Workbook. Aviva Petria, Caroline Sabin. – Wiley-Blackwell, 2013. – 288 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумковий контроль, презентації / доповіді, усні відповіді, доповнення, оцінювання виконання практичних занять. Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Клінічної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”