Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: Лабораторна діагностика (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Застосовувати професійні знання; формулювати ідеї, концепції з метою використання в роботі академічного або професійного спрямування.ПРН 7. Демонструвати поглиблення базових знань за допомогою самоосвіти, демонструвати уміння представити і оцінити власний досвід та аналізувати й застосовувати досвід колег, демонструвати здатність обміну досвідом з іншими спеціалістами. ПРН 15. Координувати, модифікувати і комбінувати різні методи дослідження з метою виконання типових і нетипових професійних завдань. ПРН 17. Вирішувати науковотеоретичні, науково-дослідні та прикладні задачі в галузі охорони здоров’я відповідними методами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Філософія». Знання теоретичних основ фахових медичних та біологічних дисциплін.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» є обов’язковою дисципліною, що забезпечує отримання загальних компетентностей випускниками Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Програма навчальної дисципліни складається з трьох змістових модулів і розкриває зміст понять «методологія», «методика», «методи дослідження», надає розуміння науки як дослідження, розглядає конкретно-науковий, загально-науковий та філософський рівні методології. Окреслюється множина методологічних систем сучасної філософії науки. Розглядається структура теоретичного та емпіричного знання в єдності з методами теоретичного та емпіричного дослідження. Висвітлюються методологічні проблеми нелінійної науки, які визначають стан сучасної методології науки. В курсі також розглядаються основні принципи організації наукового дослідження, проведення медичного та біологічного експерименту.
Рекомендована та необхідна література
Добронравова І.С., Білоус Т.М., Комар О.В. Новітня західна філософія науки. Підручник. К., 2008.. Добронравова І.С., Сидоренко Л.І. Філософія та методологія науки. Київ, 2008. Режим доступу: http://www.philsci.univ.kiev.ua/biblio/index.html. Чуйко В.Л. Рефлексія основоположень методологій філософії науки: К.,2000 Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнтів / за ред. А. Є. Конверського. К.: Центр учбової літератури, 2010. 352 с. Базилевич В.Д.Інтелектуальна власність:підручник/В.Д. Базилевич .-3-тє вид, перероб. та допов.-К:Знання,2014 .-671 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекцій, семінари, самостійна робота, консультації.
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, оцінювання виконання практичних завдань на семінарах. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська