Декоративна дендрологія

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Декоративна дендрологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР05. Володіти на операційному рівні методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, культивування декоративних рослин та рослинних садово-паркових угруповань, підтримання їх декоративності, стійкості і стабільності в умовах комплексної зеленої зони міста. ПР07. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність . ПР09 Проектувати та організовувати заходи із вирощування садивного матеріалу декоративних деревних рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника. ПР16. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про збереження біологічного різноманіття для збільшення продуктивності, підвищення стійкості та екологічної пластичності штучних фітоценозів та природних екосистем в сучасних урболандшафтах за глобальних змін клімату.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Біологія рослин», «Фізіологія рослин», «Дендрологія», "Навчальна практика з дендрології". 2. Вміння самостійно застосовувати знання з морфології рослин та дендрології в рамках нормативних, спеціальних дисциплін та польових практик, що викладались в попередні роки навчання, виконувати лабораторні та практичні роботи працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками користування світловим мікроскопом, ключами для визначення таксонів різного рангу.
Зміст навчальної дисципліни
Викладання даної дисципліни спрямовано на теоретичне та практичне опанування студентами основ декоративної дендрології: студенти знайомляться з різноманітністю культиварів деревних рослин та використанням видів і культиварів в озелененні. Курс передбачає ознайомлення з експозиціями Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна та Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України. Дисципліна складається з розділів, присвячених питанням декоративної дендрології: розглядаються морфологічні особливості та декоративні якості деревних рослин, основні групи деревних рослин; основи фенологічних спостережень за деревними рослинами та методики оцінки їх декоративності.
Рекомендована та необхідна література
1. В.А. Нечитайло, В.А. Баданіна, В.В. Гриценко. Культурні рослини України. Навчальний посібник. – Київ: Фітосоціоцентр, 2005. – 351с. 2. Ворон В.П. Дерева та чагарники України: атлас для практичних занять з дендрології/ В.П.Ворон. – Харків: Нове слово, 2011. – 156 с. 3. Заячук В.Я. Дендрологія: Підручник. – Львів: Апріорі, 2008. – 656 с. 4. Калініченко О.А. Декоративна дендрологія: Навчальний посібник. – К.: Вища школа, 2003. – 119 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 - РН 1.3 – 20 балів /10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 - РН 2.1- 6 балів / 3 бали 3. Оцінювання виконання лабораторних робіт: РН 1.1, 1.2, 2.3 – 30 балів /15 балів 4. Розпізнавання об’єктів, знання їх латинських назв: РН 2.2 – 20 балів /10 балів 5. Оцінювання презентації/доповіді, усних відповідей /доповнень - РН 1.1-1.3, 2.3; 3.1- 24 балів / 10 балів Cеместрове у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”