Хімія з основами агрохімії

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Хімія з основами агрохімії
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР8. Уміти кваліфіковано застосовувати технології вирощування посадкового матеріалу декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті. ПР16. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про збереження біологічного різноманіття для збільшення продуктивності, підвищення стійкості та екологічної пластичності штучних фітоценозів та природних екосистем в сучасних урболандшафтах за глобальних змін клімату.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати базові поняття з шкільного курсу хімії. 2. Вміти працювати з навчальною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи в хімічній лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Хімія з основами агрохімії» є обов’язковою навчальною дисципліною, яка охоплює вивчення основних хімічних понять і законів, найважливіших питань хімії в сільському господарстві, формує розуміння потреб рослин в елементах живлення і забезпечує практичні навички щодо доцільного екологічно безпечного використання мінеральних та органічних добрив для раціонального ведення садово-паркового господарства.
Рекомендована та необхідна література
1. Агрохімія: [Підручник]. — 4-те видання перероблене та доповнене. / М.М. Городній. — К: Вид. ТОВ «Арістей», 2008. — 935 с. 2. Агрохімія: Підручник /І.М.Карасюк, О.М.Геркіял, Г.М.Господаренко та ін..- К.: Вища школа, 1995. - 471с. 3. Басов В.П., Родіонов В.М. Хімія: навч.посіб. 6-е вид. – К.: Каравела, 2008. – 320 с. 4. Вступ до хімії: навч.посіб. / В.О.Павленко, Ю.М. Давиденко. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. – 319 с. 5. Гладюк М.М. Основи агрохімії. Хімія в сільському господарстві. — Ірпінь: «Перун», 2003
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Презентація за рефератом з теми 1 2. Захист лабораторних робіт з теми 1 3. Розв’язування хімічних задач і завдань з теми 1 4. Контрольна робота з теми 1 5. Презентація за рефератом з теми 2 6. Захист лабораторних робіт з теми 2 7. Розв’язування хімічних задач і завдань з теми 2 8. Контрольна робота з теми 2 Пдсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”