Електротехніка та основи електроніки

Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Електротехніка та основи електроніки
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР15. Базуючись на знаннях про закономірності механічних, гідромеханічних, тепло- та масообмінних процесів та основні конструкторські особливості, вміти обирати відповідне устаткування у процесі проектування виробництв біотехнологічних продуктів різного призначення для забезпечення їх максимальної ефективності. ПР16. Базуючись на знаннях, одержаних під час практики на підприємствах та установах, вміти здійснювати продуктовий розрахунок і розрахунок технологічного обладнання. ПР17. Вміти складати матеріальний баланс на один цикл виробничого процесу, специфікацію обладнання та карту постадійного контролю з наведенням контрольних точок виробництва.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Електротехніка та основи електроніки» і використовує результати вивчення обов’язкових дисциплін «Вища математика» та «Фізика». Попередні вимоги: 1. Вміти Розв’язувати системи лінійних рівнянь. 2. Знати Основи інтегрального та диференційного числення, комплексного аналізу. 3. Знати Основи електрики та магнетизму.
Зміст навчальної дисципліни
В умовах сучасного біотехнологічного виробництва інженер - не електрик повинен уміти кваліфіковано використовувати сучасні засоби автоматизації і механізації, які застосовуються у електронних пристроях та установках; брати участь у проектуванні та розробці автоматизованих промислових установок і систем на базі ЕОМ і мікропроцесорної техніки. Вивчення дисципліни «Електротехніка та основи електроніки» дозоляє зрозуміти фізичні процеси, які лежать в основі функціонування сучасних електронних пристроїв. Навчальна дисципліна орієнтується на вивчення основних понять та законів електротехніки і електроніки, визначення параметрів електротехнічних вузлів біотехнологічного обладнання. Студент отримує базові навички роботи з інструкціями, описами, технічними паспортами роботи блоків, пристроїв і установок, що включають електричні і електронні кола, елементи, прилади з метою їх ефективної експлуатації.
Рекомендована та необхідна література
1. Байраченко І.В. Радіотехнічні кола та сигнали. – К: ВПЦ “Київський університет”, 1992. – 220 с. 2. І.І. Бех, С.М Левитський. Фізичні основи комп'ютерної електроніки. – К.: ТОВ “Карбон”, 2010. – 233 с. 3. Мілих В. І., Шавьолкін О.О. Електротехніка, електроніка та мікропроцесорна техніка: Підручник. – К.: Каравела, 2015. — 688 с. 4. “Методичний посібник для виконання лабораторних робіт з навчальної дисципліни “Фізичні основи комп'ютерної електроніки”. / Упорядники – І.І. Бех, С.М. Левитський, С.О. Новак – Київ: Видавнича лабораторія радіофізичниго факультету Київського університету імені Тараса Шевченка, 2015. – 166 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи; самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Поточний контроль протягом модулів відбувається за оцінюванням кінцевих результатів виконання семи лабораторних робіт: 1. Звіти по лабораторним роботам (7 робіт): РН 1.1; 1.2; 2.1-2.3; 3.1 – 70 балів/35 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни