Технологічна практика
Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Технологічна практика
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР06. Вміти визначати та аналізувати основні фізико-хімічні властивості органічних сполук, що входять до складу біологічних агентів (білки, нуклеїнові кислоти, вуглеводи, ліпіди). ПР07. Вміти застосовувати знання складу та структури клітин різних біологічних агентів для визначення оптимальних умов культивування та потенціалу використання досліджуваних клітин у біотехнології. ПР08. Вміти виділяти з природних субстратів та ідентифікувати мікроорганізми різних систематичних груп. Визначати морфолого-культуральні та фізіолого-біохімічні властивості різних біологічних агентів. ПР09. Вміти складати базові поживні середовища для вирощування різних біологічних агентів. Оцінювати особливості росту біологічних агентів на середовищах різного складу. ПР11. Вміти здійснювати базові генетичні та цитологічні дослідження з вдосконалення і підвищення біосинтетичної здатності біологічних агентів з урахуванням принципів біобезпеки, біозахисту та біоетики.
ПР. 12-14, 16, 17, 20, 22, 23.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування матеріалу лекційних та практичних/семінарських/лабораторних занять з обов’язкових навчальних дисциплін, які викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр». 2. Знання теоретичних основ біохімії, генетики, цитології та гістології, мікробіології, вірусології, фізіології тощо.
3. Знання базових принципів основних біологічних та суміжних методів технологічної розробки, що застосовуються в біотехнології. 4. Володіння базовими навичками використання обладнання та реагентів/матеріалів для проведення технологічної розробки в галузі біотехнології. 5. Володіння базовими навичками проведення аналітичної оцінки результатів технологічної розробки в галузі біотехнології.
Зміст навчальної дисципліни
Технологічна практика з біотехнології є обов’язковим освітнім компонентом освітньо-професійної програми «Біотехнологія», метою якого є закріплення та поглиблення отриманих студентом теоретичних знань, а також набуття студентом необхідних умінь та компетентностей для проведення технологічних розробок в галузі біотехнології.
Під час виробничої практики студент набуває практичних навичок роботи в науково-дослідних лабораторіях, діагностичних лабораторіях та на підприємствах біотехнологічного та фармацевтичного профілю, знайомиться із принципами та алгоритмами планування та проведення технологічних розробок в галузі біотехнології, критеріями оцінки, обробки та представлення отриманих результатів. Структура практики забезпечує виконання основних професійних функцій тих посад, на які може претендувати студент після здобуття відповідного освітнього ступеня.
Рекомендована та необхідна література
1. Кравченко О.О., Савчук О.М., Остапченко Л.І. Основи біотехнології. Навчальний посібник. – К.: ВПЦ КНУ. – 2019 р.
2. Волков Г.Л. Пілотний завод та експериментальне виробництво. Роль у розвитку біотехнологічної промисловості // Український біохімічний журнал. – 2000.¬ – Т. 72, №3.– С. 142-155.
3. Карбовський В. Л., Савчук О.М., Платонова Т.М. Оптимізація технології одержання тромбіноподібного ферменту „Анцистрон В” з отрути Agkistrodon blomhoffi ussurientis з метою промислового масштабування. // Український біохімічний журнал. – 2005. - том 77, №5. – С.142-151.
4. Сидоров Ю.І., Влязло Р.Й., Новіков В.П. Процеси і апарати мікробілогічної промисловості. Технологічні розрахунки. Приклади і задачі. Частина ІІІ. Основи проектування мікробіологічних виробництв. - Львів: Вид-во НУ "Львівська політехніка'', 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультації наукового керівника, самостійна робота за місцем проведення практики
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання (поточний контроль):
1. Оцінка виконання програми практики : РН 1.1 -3.1.– 60 балів / 30 балів
2. Захист звіту про практику: РН 1.1 – 1.3, 3.2. – 40 балів / 20 балів
Семестрове оцінювання (семестровий контроль): диференційований залік
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни