Лабораторний практикум з вірусології

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Лабораторний практикум з вірусології
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
27
Результати навчання
ПР02. Застосовувати сучасні інформаційні технології, програмні засоби та ресурси Інтернету для інформаційного забезпечення професійної діяльності. ПР03. Планувати, виконувати, аналізувати дані і презентувати результати експериментальних досліджень в галузі біології. ПР06. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, екології, математики у процесі навчання та забезпечення професійної діяльності. ПР07. Володіти прийомами самоосвіти і самовдосконалення. Уміти проектувати траєкторію професійного росту й особистого розвитку, застосовуючи набуті знання. ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР09. Дотримуватися положень біологічної етики, правил біологічної безпеки і біологічного захисту у процесі навчання та професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів «Молекулярна біологія вірусів», «Генетика вірусів», «Біохімія вірусів», «Анатомія та фізіологія рослин», «Мікробіологія», «Вірусологія», «Загальна генетика». 2.Вміти самостійно застосовувати знання з молекулярної біології, біохімії, мікробіології та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою. 3.Володіти елементарними навичками цільового застосування лабораторного обладнання та/ або реагентів.
Зміст навчальної дисципліни
Вона є базовою дисципліною і висвітлює питання практичних навиків роботи з вірусами мікроорганізмів, зокрема дослідженню їх біологічних властивостей та методам дослідження антивірусних властивостей речовин. Дисципліна формує основні навички роботи з білками та нуклеїновими кислотами вірусів, покликана опанувати методи виділення та очистки вірусів для молекулярних досліджень та молекулярні методи детекції вірусів рослин. Дисципліна узагальнює уявлення студента про основні методи роботи із вірусами, а також надає можливість студенту оволодіти навичками планування та проведення експериментальних робіт із застосуванням різних методів та методичних прийомів для вирішення конкретної науковопрактичної задачі, статистичної обробки отриманих даних та інтерпретації результатів експерименту.
Рекомендована та необхідна література
1. Андрійчук О.М., Шевченко Т.П., Харіна А.В., Поліщук В.П. Методичні рекомендації до спецпрактикуму «Віруси мікроорганізмів» для студентів денної форми навчання ННЦ «Інститут біології» / Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Київ. ДІА, 2011. 2. Віруси мікроорганізмів. Курс лекцій. Шевченко Т.П., Будзанівська І.Г., Поліщук В.П. Навчальний посібник, 2013. 3. Токарчук Л.В., Дулевич Ж.А. Методичні рекомендації до практикуму з вірусології. КВПЦ. Київ.унів-т, 2001.-23с. 4. Miller E.S., Kutter E., Mosig G. et al. Bacteriophage T4 genome // Microbiology and molecular biology reviews.-2003.- P.86-156.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лабораторна робота, Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: 1. Модульна контрольна робота РН 1.1 - 1.4 — 30 балів/10 балів. 2. Усні відповіді / доповнення: РН 1.1 - 1.4 — 20 балів/10 балів. 3. Оцінювання виконання лабораторних робіт РН 2.1 - 3.1. — 50 балів/25балів. - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Вірусології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”