Аналітична генетика

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Аналітична генетика
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР06. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, екології, математики у процесі навчання та забезпечення професійної діяльності. ПР07. Володіти прийомами самоосвіти і самовдосконалення. Уміти проектувати траєкторію професійного росту й особистого розвитку, застосовуючи набуті знання. ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР13. Знати механізми збереження, реалізації та передачі генетичної інформації та їхнє значення в еволюційних процесах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Загальна генетика", "Біофізика", "Молекулярна біологія", "Генетичний аналіз" . 2. Знання теоретичних основ генетики, математики, та методів генетичного аналізу. 3. Вміння самостійно застосовувати знання з генетики та інших дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науковою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана узагальнити уявлення студента про основні підходи генетичного аналізу та статистики, а також надати можливість студенту оволодіти навичками планування та проведення експериментальних для вирішення конкретної науково-практичної задачі, статистичної обробки отриманих даних та інтерпретації результатів експерименту (як отриманих власноручно, так і наданих науковими лабораторіями і/або опублікованих в науковій літературі).
Рекомендована та необхідна література
1. Теорія ймовірностей. Практикум [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» / КПІ ім. Ігоря Сікорського ; уклад. Л. Д. Ярощук. – Електронні текстові дані (1 файл: 1,5 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – 87 с. 2. Безруков В.Ф. Менделівські маркери гальтонівських ознак: аналіз mad-моделі В кн.: Генетика і селекція в Україні на межі тисячоліть у 4-х томах., 2000 3. Visscher P et al Five Years of GWAS Discovery //The American Journal of Human Genetics, 2012 Vol 90, Iss 1, p. 7-24, 13
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: I, Модульна контрольна робота І: РН 1.1 - 2.2- 20 балів/10 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1 - 2.2- 20 балів/10 балів 3. Розв'язок дослідницьких задач, оцінювання доповідей, презентацій: РН2.1-2.2- 10 балів/5 балів 4. Оцінювання усних та письмових відповідей: РН 1.1 -3.1 - 10 балів/5 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська