Фармакологічна регуляція активності клітин

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фармакологічна регуляція активності клітин
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР06. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, екології, математики у процесі навчання та забезпечення професійної діяльності. ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР11. Розуміти структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні. ПР12. Демонструвати знання будови, процесів життєдіяльності та функцій живих організмів, розуміти механізми регуляції фізіологічних функцій для підтримання гомеостазу біологічних систем ПР15. Аналізувати форми взаємовідносин між мікро- та макроороганізмами з визначенням основних напрямів цих процесів. ПР16. Знати будову та функції імунної системи, клітинні та молекулярні механізми імунних реакцій, їх регуляцію, генетичний контроль; види імунітету та методи оцінки імунного статусу організму.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Основою для успішного опанування дисципліни «Фармакологічна регуляція активності клітин» є засвоєння базових знань з курсів «Загальна цитологія», «Гістологія», «Фізіологія рослин», «Біохімія», «Молекулярна біологія», «Мікробіологія», «Фізіологія та анатомія людини і тварин», «Основи мембранної пластичності», «Нейроморфологія» тощо. 2. Вміння самостійно здійснювати пошук необхідної інформації та аналіз наукової літератури; працювати з науково-методичною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є важливою біологічною дисципліною, що вивчає дію лікарських та інших біологічних речовин на організм людей та тварин. Дисципліна формує уявлення про дію лікарських речовин на субклітинному (рецептори, ферменти, компоненти біомембран тощо), клітинному та тканинному рівнях; формує уявлення про використання тих чи інших лікарських препаратів з метою моделювання різних фізіологічних станів з експериментальною метою. Також дисципліна окреслює коло методів та прийомів досліджень, які можуть застосовуватися при постановці дослідів у суміжних науках та в рамках міждисциплінарних проектів, та які вимагають глибоких знань з даної дисципліни.
Рекомендована та необхідна література
1. Фармакологія: Підручник / І.С. Чекман, Н.О. Горчакова, В.А. Туманов та ін. За ред. І.С.Чекмана. – К.: Рада, 2009. – 832 с. 2. Скакун М.П., Посохова К.А. Фармакологія: Підручник. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2003. – 740 с. 3. Нековаль І.В., Казанюк Т.В. Фармакологія. – К.: Медицина, 2008. – 504 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1-1.3, 2.1,2.2– 40 балів/ 20 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.4; 1.5, 2.3 – 40 балів/ 20 балів 4. Доповідь-Реферат (Презентація) РН 3.1 – 20 балів/ 10 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська