Віруси людини та тварини

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Віруси людини та тварини
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР05. Демонструвати навички оцінювання непередбачуваних біологічних проблем і обдуманого вибору шляхів їх вирішення ПР07. Володіти прийомами самоосвіти і самовдосконалення. Уміти проектувати траєкторію професійного росту й особистого розвитку, застосовуючи набуті знання. ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР09. Дотримуватися положень біологічної етики, правил біологічної безпеки і біологічного захисту у процесі навчання та професійній діяльності. ПР10. Знати основи систематики, методи виявлення та ідентифікації неклітинних форм життя, прокаріот і еукаріот й застосовувати їх для вирішення конкретних біологічних завдань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичним та практичним матеріалом навчальних дисциплін, які викладаються студентам 1-3 курсів освітнього рівня «Бакалавр». 2. Знання теоретичних основ вірусології, біохімії, мікробіології, генетики, цитології та гістології, фізіології, зоології, біофізики тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є базовою дисципліною, що висвітлює основи взаємодії вірусів з організмом людини чи тварин на різних рівнях. Курс складається з розділів, присвячених особливостям будови та репродукції вірусів людини та тварин. У ході вивчення дисципліни наводяться загальна характеристика родин вірусів, що містить сучасні дані про таксономію й класифікацію вірусів людини та тварин, властивості геному, фізичні та хімічні властивості нуклеїнових кислот та білків, біологічні та антигенні властивості, спосіб репродукції та екологію вірусів, роль в патології людини та тварин, принципи лабораторної діагностики, профілактики та лікування.
Рекомендована та необхідна література
1. Вірусологія : підручник / І.Г. Будзанівська, Т.П. Шевченко, Г.В. Коротєєва та ін. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. -351с. 2. Вірусні інфекції людини та тварин: епідеміологія, патогенез, особливості противірусного імунітету, терапія та профілактика. Навчальний посібник./О.М. Андрійчук, Г. В. Коротєєва, О. В. Молчанець, А. В. Харіна. за ред. В.П. Поліщука.- К..: ВПЦ ” Київський університет”, 2014. - 415с. 3. Методичні рекомендації до дисципліни спеціалізації «Віруси людини та тварин» кафедри вірусології для студентів денної форми навчання ННЦ «Інститут біології»/ Київський національний університет імені Тараса Шевченка.- Київ.- Упорядник: Г. В. Коротєєва-2015.- 38с. 4. Dimmock, N. J. Introduction to modern virology/N. J. Dimmock, A. J. Easton, K. N. Leppard. – 6th ed. р.516.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота з 1-ї частини: РН 1.1, 1.2, 2.1 – 20 балів/10 балів 2. Контрольна робота з 2-ї частини: РН 1.1, 1.2, 2.2 – 20 балів/10 балів 3. Презентації/доповіді, усні відповіді/доповнення РН 3.1 –20 балів/10 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Вірусології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”