Політичні ідеології

Освітня програма: Освітньо-наукова програма «Публічне управління та адмінстрування»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Політичні ідеології
Код дисципліни
ВБ 4.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Результати навчання Знати філософські, соціологічні і політологічні підходи до аналізу явища і змісту поняття політичної ідеології. Вміти діагностувати ідеологічні впливи в українських політичних і соціальних процесах і їхній вплив на публічне управління та демократичне врядування з точки зору якості підготовки і реалізації рішень та національної безпеки. автономність та відповідальність: продемонструвати розуміння особистої відповідальності за організацію процесів демократичного управління та врядування, в тому числі відповідальність за результативну взаємодію з громадянським суспільством в цих процесах, зокрема шляхом аналізу та оцінки ідеологічних впливів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні умови та додаткові вимоги Знати: основні засади організації державної влади і управління в Україні, основи нормативно-правового забезпечення діяльності органів публічної влади; базові філософські, соціологічні та політологічні поняття. 2. Вміти використовувати аналітичні й статистичні методи обробки інформації щодо соціально-економічного розвитку країни, територіальних одиниць, результатів діяльності органів публічної влади, працювати з результатами соціологічних опитувань, національними і міжнародними базами даних, публікаціями,тощо. 3. Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних, соціологічних та інших даних, роботи з нормативно-правовою базою.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст освітньої програми 1.Політичні ідеології як явища Модерну. Знання про світ як результат раціоналізації. Розвиток ідеологій у ХІХ столітті як результат і стимул для демократичного процесу. 2.Спектр ідеологій. Критика ідеологій. Ідеології як форма знання про суспільство і політику. Взаємодія і співвідношення ідеології, політичної філософії і політичної науки. 3.Лібералізм і його продовження у ХХІ столітті. Ліберальне управління і демократичне врядування. 4.Консерватизм і європейська християнська демократія. Оновлення традиції, ліберально-консервативний консенсус. 5.Соціалізм і соціальна держава. Пошук нових продовжень при збереженні цінностей управління і врядування. Теми 6-12
Рекомендована та необхідна література
Рекомендована та необхідна література 1.Абетка політична. Громадянське суспільство і політика: навчальний посібник. За наук. ред. док. наук. держ. упр. О. В. Радченка, Редактор-упорядник М. Д. Городок. Київ: 2016. 48с. 2.Єрмоленко В. Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ-ХХ століть. К.: Дух і Літера. 2020. 480с. 3.Кирилюк Ф. М. Філософія політичної ідеології. Навчальний посібник. К.: Центр учбової літератури. 2009. 520 с. 4.Консерватизм. Консервативна традиція політичного мислення від Едмунда Берка до Маргарет Тетчер. Антологія. Упорядники Олег Проценко і Василь Лісовий. Київ: Смолоскип. 2008. 816с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання підсумкова оцінка визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання під час семестру (оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються) та оцінки, отриманої за контрольну роботу. Максимальна кількість балів, яка може бути отримана студентом, становить 100 балів.
Мова викладання
Українська