Охорона праці в галузі

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Охорона праці в галузі
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: небезпечні і шкідливі фактори виробничого середовища; правила техніки безпеки під час роботи з електроприладами, апаратами, що працюють під тиском у структурних підрозділах; правила техніки безпеки в структурних підрозділах ЛПУ різного профілю; основи пожежної безпеки; причини виникнення пожеж та профілактику їх в установах охорони здоров’я; характеристику навколишнього, виробничого та побутового середовища; причини виникнення та класифікацію надзвичайних ситуацій; способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях; основи організації та проведення рятувальних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій; організацію медичної допомоги населенню в умовах надзвичайних ситуацій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Немає.
Зміст навчальної дисципліни
На вивчення навчальної дисципліни відводиться 3 кредити ЄКТС - 90 годин (32 аудиторних і 58 годин самостійної роботи студента). Програма дисципліни структурована на модулі, до складу яких входять блоки змістових модулів. Обсяг навчального навантаження студентів описаний у кредитах ECTS – залікових кредитах, які зараховуються студентам при успішному засвоєнні ними відповідного модулю (залікового кредиту).
Рекомендована та необхідна література
1. Конституція України. 2. Кодекс законів про працю. 3. Закон України «Про охорону праці». 4. Постанова Кабінету Міністрів України «Про охорону праці» від 15 вересня 2006 року №1315 «Про Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду». 5. Мороз В.М., Сергета І.В., Фещук Н.М., Олійник М.П. Охорона праці у медицині та фармації. – Вінниця, НОВА КНИГА, 2005. 6. Охорона праці в медичній галузі: навч.-метод. посібник./О.П. Яворовський, М.І. Веремей, В.І.Зенкіна та ін. – 2-е вид.випр. – К.: ВСВ «Медицина», 2017. – 208 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття та самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточний контроль здійснюється на кожному практичному занятті відповідно до його конкретних цілей. На всіх практичних заняттях застосовуються види стандартизованого контролю теоретичної підготовки та контроль засвоєння практичних навичок: виконання практичних завдань, включаючи компетентнісно-орієнтовані, вирішення задач, тестовий контроль, усне опитування, письмова відповідь на запитання викладача. Студенти отримують оцінку за кожне практичне заняття, яка є комплексною та включає контроль як теоретичної, так практичної підготовки студента. Самостійна робота студентів, яка передбачена в темі поряд з аудиторною роботою, оцінюється під час поточного контролю теми на відповідному занятті. Підсумковий контроль відбувається по завершенню вивчення блоку відповідних змістових модулів шляхом підрахунку балів, які студенти отримали при виконанні практичних та індивідуального завдань та результатів окремих тестів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фундаментальної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”