Хірургія з оцінкою результатів досліджень

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Хірургія з оцінкою результатів досліджень
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Сформованість у студента компетентності у галузі хірургії, що включає: Оцінювати інформацію щодо діагнозу в умовах закладу охорони здоров’я, його підрозділу;використовуючи знання закономірності розвитку та протікання хірургічних захворювань, на підставі результатів лабораторних досліджень Знати цілеспрямованість з'ясовування скарг хворого і історію розвитку захворювання; Намічати план діагностичного обстеження хірургічного хворого; Знати методику виконання типових медичних і діагностичних процедур; Визначити основні хірургічні синдроми і діагностувати основні види гнійно-септичних захворювань. Вміти надавати першу медичну допомогу на місці з визначенням методу транспортування хворого за призначенням.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1 Успішне засвоєння дисциплін «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія та анатомія людини», «Медична біологія», «Медична хімія», «Біоорганічна та біологічна хімія», «Медико-біологічна фізика», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія». 2 Уміння самостійно застосовувати знання з фізіології та анатомії людини, гістології, цитології та ембріології, медичної біології тощо навчальних дисциплін для вирішення конкретних наукових та практичних завдань; робота з науково-методичною літературою. 3 Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Хірургія - один з основних розділів клінічної медицини, який вивчає захворювання та пошкодження, в діагностиці та лікування яких використовуються методи та засоби що супроводжуються порушенням цілісності покровних тканин організму. Це одна з базових дисциплін, яка закладає основи вивчення хірургічної діяльності, які є необхідними лікарю незалежно від його подальшої спеціалізації.
Рекомендована та необхідна література
1. Черенько П., Ваврик Ж.М. Загальна хірургія. 1999. 2. Загальна хірургія /Під ред. С.П.Жученка, М.Д.Желіби, С.Д.Хіміча. - К.:Здоров’я, 1999. – 488 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточний контроль здійснюється на кожному практичному занятті відповідно до його конкретних цілей. На всіх практичних заняттях застосовуються види стандартизованого контролю теоретичної підготовки та контроль засвоєння практичних навичок: виконання практичних завдань, включаючи компетентнісно-орієнтовані, вирішення задач, тестовий контроль, усне опитування, письмова відповідь на запитання викладача. Студенти отримують оцінку за кожне практичне заняття, яка є комплексною та включає контроль як теоретичної, так практичної підготовки студента. Самостійна робота студентів, яка передбачена в темі поряд з аудиторною роботою, оцінюється під час поточного контролю теми на відповідному занятті. Підсумковий контроль відбувається по завершенню вивчення блоку відповідних змістових модулів шляхом підрахунку балів, які студенти отримали при виконанні практичних та індивідуального завдань та результатів окремих тестів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни