Публічна політика

Освітня програма: Освітньо-наукова програма: Парламентаризм і парламентська діяльність - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Публічна політика
Код дисципліни
ОК.2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Знати теоретичні та прикладні засади вироблення й аналізу публічної політики на всіх рівнях управління, основи та технології прийняття управлінських рішень органами та посадовими особами місцевого самоврядування. ПРН 7. Розробляти та викладати спеціальні навчальні дисципліни з питань публічного управління та адміністрування у закладах вищої освіти. ПРН 8. Уміти здійснювати ефективну комунікацію, аргументувати свою позицію, використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології у сфері публічного управління та адміністрування на засадах соціальної відповідальності, правових та етичних норм, зокрема у сфері управління освітнім процесом. ПРН 11. Розробляти обґрунтовані управлінські рішення з урахуванням питань європейської та євроатлантичної інтеграції, враховувати цілі, наявні законодавчі, часові та ресурсні обмеження, оцінювати політичні, соціальні, економічні та екологічні наслідки варіантів рішень.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1). Знати теоретичні основи політики і управління, державної влади і місцевого самоврядування, державного управління, взаємодії держави і громадянського суспільства, публічної сфери, взаємозв’язок політичних та управлінських процесів; методи наукових досліджень; основні поняття та категорії в галузі управління. 2). Вміти збирати та узагальнювати інформацію щодо процесів державного управління, публічного управління та адміністрування; застосовувати основні поняття, категорії при аналізі суспільно-політичних явищ та процесів. 3).Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, управлінських подій та явищ; використання іншомовних фахових управлінських інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
- Тема 1. Взаємозв’язок політики та управління. Зміна управлінської парадигми. - Тема 2. Концептуальні підходи до публічної політики. Державна та публічна політика. - Тема 3. Теорії та концепції публічної політики. Базові принципи, цінності та функції публічної політики. - Тема 4. Вироблення і реалізація публічної політики як функції органів публічної влади і управління. - Тема 5. Політична система суспільства як система управління публічними справами. - Тема 6. Інститути публічної політики. Держава як інститут і актор публічної політики - Тема 7.Публічна політика як процес прийняття рішень. Політичні та політико-управлінські рішення. Моделі публічної політики в ЄС, США, Канаді, Японії, в пострадянських країнах та в Україні. - Тема 8. Аналіз публічної політики. Публічна політика як сфера компаративних досліджень.
Рекомендована та необхідна література
Рекомендована та необхідна література 1. Публічна політика : навч. посіб. / авт. кол. : С. О. Телешун, С. В. Ситник, І. В. Рейтерович, О.Г. Пухкал, В.В. Карлова, С.І. Вировий; за заг. ред. С. О. Телешуна, д-ра політ. наук, проф. 2-ге видю, виправл. та допов. Київ : НАДУ, 2020. 408 с. 2. Публічна політика в процесах реформування системи державного управління України / С.О. Телешун, С.В. Ситник, І.В. Рейтерович, О.Г. Пухкал. НАДУ, 2016. 192 с. 5. Пухкал О.Г. Стратегія розвитку громадянського суспільства. Стратегічне управління та прогнозування в публічній сфері: навч.посіб. / авт.кол.: С.О.Телешун, І.В.Рейтерович, С.В.Ситник, О.Г.Пухкал та ін.: за заг.ред. С.О.Телешуна, д-ра пол.наук, проф. Київ, 2018. 192 с. 6. Пухкал О.Г. Інструменти та механізми вироблення й упровадження публічної політики в Україні/О.Г.Пухкал,В.В.Карлова//Інституціоналізація публічного управління в Україні: наук.-аналіт.доп./ за заг.ред. М.М.Білинської, О.М.Петроє. Київ: НАДУ, 2019. 210 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
контрольні роботи, опитування, самостійні завдання, аналітичне завдання, презентації, залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни