Навчальна практика з клінічної лабораторної діагностики

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Навчальна практика з клінічної лабораторної діагностики
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Формування в умовах клініко-діагностичної лабораторії та функціональнодіагностичних кабінетів професійних навичок на основі здобутих впродовж перших років навчання з циклу дисциплін професійної та практичної підготовки теоретичних знань, з яких проводиться практика. розширення, поглиблення та систематизації знань, отриманих на навчальній практиці з циклу дисциплін професійної та практичної підготовки; поглиблення бази, яка визначає професійну компетентність і загальну ерудицію клінічного лаборанта; застосування набутих теоретичних знань про сучасні лабораторні і функціональні методи дослідження у професійній діяльності і можливості їх використання в практичній діяльності клінічного провізора; дотримання правил техніки безпеки, охорони праці в галузі, протипожежної безпеки, правил особистої гігієни, професійної безпеки, протиепідемічного режиму під час роботи в лабораторіях різного профілю та кабінетах функціональної діагностики;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне засвоєння дисциплін «Анатомія людини», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Біологічна та біоорганічна хімія», «Медична біологія», «Медична та біологічна фізика». ". 2. Уміння самостійно застосовувати знання з анатомії людини, гістології, фізіології, медичної біології та інших предметів для вирішення конкретних наукових завдань; навички роботи з науково-методичною літературою. 3. Базові навички системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Під час проходження практики студенти знайомляться з посадовими обов’язками, правами, роботою персоналу в клініко-діагностичній лабораторії та кабінетах функціональної діагностики, чинними наказами та інструктивними листами МОЗ України, обласного управління охорони здоров’я; методичними рекомендаціями, Держстандартами, нормативно-технічною документацією тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Бойко Т.І. Клінічні лабораторні дослідження: підручник. — К.: Медицина, 2010. — 352 с. 2. Гематологія: посібник / А.Ф. Романова, Я.І. Виговська, В.Є. Логінський та ін.; за ред. А.Ф. Романової. — К.: Медицина, 2006 — 456 с. 3. Манастирська О.С. Клінічні лабораторні дослідження. — Вінниця: Нова книга, 2007. — 168 с. 4. Плотнікова К.С., Панібратцева С.Г., Островська Ж.Г. Практикум з клінічних лабораторних методів дослідження. — К.: Здоров’я, 2002. — 240 с. 5. Антонюк В.С. Методологія наукових досліджень: навч. посіб. / В.С. Антонюк, Л.Г. Полонський, В.І. Аверченков. – НТУУ «КПІ» Київ, 2015. – 262 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
проведення науково-методичних семінарів; проведення тематичних екскурсій до науково-дослідних установ м. Києва; виконання самостійних індивідуальних завдань (пошук, аналіз наукової літератури та написання звіту).
Методи та критерії оцінювання
Оцінка виконання програми практики Робота на науково-практичних семінарах Захист результатів практики Володіння матеріалом
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”