Оцінка природно-ресурсного потенціалу

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Оцінка природно-ресурсного потенціалу
Код дисципліни
ВБ.2.1.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
сформувати в студентів здатність розв'язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері природокористування та приймати оптимізаційні рішення із застосуванням сучасних теоретичних положень та методів дослідження природних та природно-технічних геосистем, процесів і явищ, що в них відбуваються. Основний зміст дисципліни базується на застосуванні сучасних методик ведення природничо-географічних (геоекологічних) досліджень із використанням комплексу міждисциплінарних даних та за умов недостатності інформації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Геологія загальна та історична», «Основи метеорології», «Грунтознавство з основами географії грунтів», «Біогеографія», «Геоморфологія та палеогеографія», «Гідрологія річок», «Гідрологія озер», «Гідрологія боліт, льодовиків та підземних вод». 2. Знати закономірності територіальної диференціації природних умов земної кулі, особливості функціонування географічної оболонки, зокрема взаємодію й взаємний вплив її природних складових (геосфер). 3. Вміти давати оцінку антропогенного впливу на природне середовище та робити передбачення наслідків людської діяльності у ньому. 4. Володіти навичками спостереження, аналізу, у т.ч. проводити узагальнення отриманих результатів.
Зміст навчальної дисципліни
вивчення дисципліни полягає у набутті наступних компетентностей: - Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях (К03); - Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій (К07); - Прагнення до збереження природного навколишнього середовища (К11); - Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер (К14); - Здатність до планування, організації та проведення досліджень і підготовки звітності (К21).
Рекомендована та необхідна література
1. Самойленко В.М. Математичне моделювання в геоекології: Навчальний посібник (з грифом МОН України). – К.: ВПЦ "Київський університет", 2003. – 206 с. 2. Самойленко В.М. Навчально-методичний комплекс з математично-модельного та геоінформаційного забезпечення підготовки географів. – К.: Ніка-Центр, 2003. – 84 с. 3. Самойленко В.М. Програма семінарсько-практичних занять з дисципліни "Математичне моделювання в геоекології". – К.: Ніка-Центр, 2003. – 16 с. 4. Самойленко В.М. Кадастр радіоактивного забруднення водних об'єктів України місцевого водокористування. Том 1. Радіогідроекологічний стан і використання водойм та загальнометодологічні проблеми. – К.: Ніка-Центр, 1998. – 192 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
тести, бліц- опитування, виконання творчих аналітичних робіт, презентація, Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іван Олександрович Діброва
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет