Математичні методи гідроекологічних досліджень (5-й семестр)
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Математичні методи гідроекологічних досліджень (5-й семестр)
Код дисципліни
ВБ 1.2.7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - взаємообумовленість природних факторів і процесів на водозборах; закономірне та випадкове у гідрологічних процесах та явищ; - теоретичні положення математичної статистики й теорії ймовірностей; упорядкування інформації; - статистичні параметри рядів гідрологічних величин; - статистичні критерії для перевірки однорідності рядів; - емпіричні та аналітичні криві розподілу гідрологічних рядів та методи їх розрахунку; - статистичний аналіз зв’язків між змінними, парна, Вміти: - упорядкувати випадкову вибірку відповідно її властивостям та поставленим задачам; - виконати розрахунок статистичних числових параметрів, оцінити їх точність; - визначати вибіркові та аналітичні статистики критеріїв однорідності рядів; - розраховувати аналітичні криві за різними методами; - проводити статистичний аналіз зв’язків між змінними, оцінювати їх тісноту, рівняння регресії; - застосовувати знання з статистики та теорії ймовірностей для вирішення завдань інженерної гідрології.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надання студентам теоретичних та практичних знань у галузі статистичної обробки гідрологічної інформації на основі положень математичної статистики й теорії ймовірностей, , умінь та навичок застосування їх у інженерній гідрології в сфері гідрологічних розрахунків та прогнозів, математичного моделювання для обґрунтування різноманітних гідротехнічних, водогосподарських, будівельних проектів.
Рекомендована та необхідна література
1. Валь О.Д., Мельничук О.Д., Королюк С.Л. Теорія ймовірностей від найпростішого: посібник. Чернівці, 2004. 160 с. 2. Конет І.М. Теорія ймовірностей та математична статистика в прикладах і задачах: посібник. Кам’янець-Подільський: Абетка, 2001. 218 с. 3. Кушлик-Дивульська О. І., Поліщук Н. В., Орел Б. П., Штабалюк П.І. Теорія ймовірностей та математична статистика. К.:НТУУ «КПІ», 2010.134 с. 4. Медведєв М.Г., Пащенко І.О. Теорія ймовірностей та математична статистика: підручник. К.: Кондор, 2008. 536 с. 5. Методичні вказівки до виконання практичних робіт з курсу «Математичні методи в гідрометеорології» / Упорядник О.І. Лук’янець. К. : ВПЦ «Київський університет», 2010. 60 с. 6. Хільчевський В.К., Гребінь В.В., Манукало В.О. Гідрологічний словник. Київ: ДІА, 2022. 236 с. 7. STOKSTAT 1.2. URL: http://www.eeccawater.net/content/view/543/23/lang,russian/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, опитування, практичні заняття, самостійна робота, модульна контрольна робота, іспит.
Методи та критерії оцінювання
Умови допуску до іспиту: рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. - підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час складання іспиту – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит). Підсумкова оцінка з дисципліни складається із балів, набраних студентом за результатами семестрового контролю за першою та другою частинами і балів підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Іванівна
Лук’янець
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет