Клінічна лабораторна діагностика

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Клінічна лабораторна діагностика
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
13
Результати навчання
Проводити підготовку робочого місця та до проведення лабораторних дослiджень, забезпечувати підготовку до дослідження зразкiв рiзного походження та їх зберігання. Визначати якісний та кiлькiсний склад речовин та їх сумішей. Демонструвати використання знань про морфологічні зміни тканин і органiв для діагностики патологічних станів, виявляти помилкові результати та вживати заходи щодо їх корекції. Розуміти фізичні та хімічні принципи фарбування та застосовувати відповідні методи у лабораторних дослідженнях. Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики онкопатології, дитячих хвороб, захворювань хірургічного профілю, в клініці внутрішніх хвороб. Виконувати загальнокличні, гематологічн дослідження, терпретувати результати з урахуванням нормальних та критичних значень, обмежень методу дослідження, клінічних та інших лабораторних показників, виявлення неправдоподібних результатів. Застосовувати завання сучастних даних підходів до оцінки здоров'я людини
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Техніка лабораторних робіт», «Цитологія, гiстологія та ембріологія люд» «Аналітична хімія», «Медична хiмiя», «Анатомія людини», «Біологічна хімія», «Молекулярна біологія», «Клінічна хiмiя». Знання теоретичних основ неорганічної та органічної хімії, патоморфології, фiзiологiї та анатомії та людини, цитології, гістології, мікробіології, клінічної імунології та медичноï генетики Вміння застосовувати теоретичні знання на практиці та праці у клініко-діагностичній лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
Дана дисципліна знайомить студента із сучасними методами гематологічних і загальноклiнiчних досліджень, а також дослiджень, спрямованих на з'ясування функціонального стану органів шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, нирок, м'язової та сполучної тканин, нервової системи, а також iз діагностично важливими лабораторними синдромами й симптомами. Вона сприяє набуттю студентами практичних навичок і забезпечує оволодіння студентами сучасними біохімічними, фiзико-хiмiчними молекулярно-біологічними методами клінічних Ta лабораторних досліджень зразкiв біоматеріалів з метою виявлення змін їх ендогенних i екзогенних компонентів, що відбивають функціональний стан органів, тканин, систем організму, у яких можливе ураження при передбаченій патології.
Рекомендована та необхідна література
1. Александрова К.В., Біленький С. А., Білоконь Л.Є., Горбачова С.В., Іванченко Д.Г., Крісанова Н.В., Курiпка В. І., Макоïд О.Б., Мишко О. Л., Однокоз О. В., Романенко М.І., Рудько Н.П., Швець В.М. Основи клінічної біохімії. - Запорiжжя: ЗДМУ.- 2011. - 288 с. 2. Гонський Я. І., Максимчук Т. П. Біохімія людини. - 3-тє вид., випр. і допов. i - Тернопіль : Укрмедкнига, 2019. - 732 с. 3. Губський Ю.І., Ніженковська І.В. Біологічна і біоорганічна хімія: у 2 кн. Кн. 2: Біологічна хімія: підручник для мед. ВНЗ IV р.а. Затверджено МОН Київ: ВСВ «Медицина», 2017. - 544 с - 2-ге вид., випр. 4. Діагностика і лікування метаболічного синдрому, цукрового діабету. предіабету і серцево-судинних захворювань: Методичні рекомендації Робочої групи з проблем метаболічного синдрому, цукрового діабету, предіабету та серцево-судинних захворювань Української асоціації кардіологів і української асоціації ендокринологів (під ред. О.І. Мітченко та В.В. Корпачева). - Київ, 2009. -40 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Модульні контрольні роботи, підсумкова контрольна робота на розв'язування ситуативних задач, виконання і захист лабораторних робіт, усні відповіді. Підсумкове оцінювання: у формі іспиту.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біохімії
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”