Програмування в гідрометеорології

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Програмування в гідрометеорології
Код дисципліни
ОК.26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю. ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР09. Вміти виконувати дослідження атмосфери та інших геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР12.Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Вища математика», «Комп'ютерні технології та їх застосування в гідрометеорології». 2. Вміти будувати блок-схеми алгоритмів, мати знання та навички розробки програм на алгоритмічних мовах програмування, таких як Python, вміти розв’язувати задачі із застосуванням таких структур даних, як одновимірні та двовимірні масиви, а також рядків. 3. Володіти структурним підходом до розробки програм.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Програмування в гідрометеорології» охоплює певне коло питань, які пов’язані з основами розробки програм на високорівневих мовах програмування, основами алгоритмізації, а також основами вирішення задач на комп’ютері. Розглядають-ся такі теми: розробка блок-схем алгоритмів для вирішення комп’ютерних задач, основні конструкції Python, вирішення задач на масиви та строки, робота з файлами, структурне програмування. Також в дисципліні розглядаються типи даних, види циклів, умовні оператори, вбудовані оператори, функції. Вивчення дисципліни ґрунтується на набутих програмних результатах з основ мови про-грамування Python для першого семестру вивчення дисципліни, продовженням першого на більш просунутому рівні вивчення мови програмування. В продовженні на 2 семестр вивчення дисципліни здобувачі освіти підтримує та розширює набуті, а також надає нові навички сучасного рівня технологій інформаційних систем, технологій та підходів про-грамування, архітектури комп’ютерів, аналізу та моделювання програмного забезпечення, використовувати засоби реалізації інформаційних систем, які є невід’ємною частиною складних спеціалізованих задач та практичних проблем в області ІСТ та інтернету речей. Дисципліна надає можливість фахівцям: практичні навички програмування для вирішення прикладних задач на комп’ютері. Функціональний блок дисципліни передбачає вивчення теоретичних основ побудови програм, що функціонують на основі об’єктно-орієнтованих мов програмування, розробка діаграми класів при проектуванні програмних рішень, вирішення та розробка задач, здатність проводити обчислювальні експерименти та порівнювати результати експериментальних даних для задач, в основі яких лежать обчислювальні процеси.
Рекомендована та необхідна література
1) Основи програмування. Python. Частина 1 [Електронний ресурс]: підручник для студе-нтів спеціальності 122 "Комп’ютерні науки", спеціалізації "Інформаційні технології в біо-логії та медицині" / А. В. Яковенко ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дан-ні (1 файл: 1,59 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2018. – 195 с. \\ режим доступу: https://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/25111/1/Python.pdf 2) К00 Козуб Г.О. Програмування : метод. рек. до лаб. робіт для студ. спец. 121 –„Інженерія програмного забезпечення” / Г. О. Козуб, Н. А. Семенов; Держ. закл. „Луган. нац. ун-т імені Тараса Шевченка”. – Старобільськ : ДЗ „ЛНУ імені Тараса Шевченка”, 2020. – 108 с. 3) Бондарчук Ж.А. Інтерактивний навчальний посібник "Програмування мовою Python", створений за допомогою сервісу H5P, Луцьк – 2021, 52 с.\\ режим доступу: http://janna-teacher2.com.ua/sites/default/files/interactive_book.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
У дисципліни передбачено вивчення тем протягом 2 семестрів, у кожному з них перед-бачено по 1 змістовному модулю. Заняття проводяться у вигляді лекцій та лабораторних робіт. Завершується дисципліна іспитом. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні виконаних лабораторних робіт, опитуван-ні та виконанні модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій