Навчальна практика 2. Польова гідролого-гідрохімічна

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика 2. Польова гідролого-гідрохімічна
Код дисципліни
ОК.24
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень. ПР15. Вміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних. ПР20. Вміти діяти професійно, безпечно та толерантно у складних форс-мажорних обставинах, в різних природних, соціально-економічних та етнокультурних умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - техніку безпеки при гідрометричних роботах на водних об’єктах та експлуатації приладів, плавзасобів; - теоретичні положення курсу «Гідрометрія»; - фізико географічні умови формування стоку води річок, фази водного та риси гідрологічного режиму; - гідрологічні пости, їх види, розряди, організація; - основні види гідрометричних вимірювань та робіт на водних об’єктах та прилади, обладнання, пристрої для їх проведення; - методи, порядок проведення та обробки матеріалів польових гідрометричних вимірювань та спостережень. Вміти: - застосовувати правила, що забезпечують безпеку спостережень і робіт на водних об’єктах, вжити заходи безпеки при аварійних ситуаціях, при порушенні вимог до пристроїв, приладів і до умов їх експлуатації; - надати фізико-географічну характеристику басейну р. Рось та особливості її водного режиму; - провести рекогносцирувальне обстеження ділянки річки,
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної польової гідролого-гідрохімічної практики – закріплення і поглиблення студентами знань, отриманих під час вивчення теоретичного курсу «Гідрометрія», та оволодіння практичними навичками роботи на різних водних об`єктах з гідрометричними приладами, з методиками проведення гідрометеорологічних спостережень, камеральної обробки вимірів, ознайомлення з автоматизацією гідрологічної мережі та автоматизованою обробкою результатів, ведення строкових гідрометеорологічних спостережень.
Рекомендована та необхідна література
1. Бабій П.О., Вишневський В.І. Шевчук С.А. Річка Рось та її використання. К.: «Інтерпрес» ЛТД, 2016. 124 с. 2. Вишневський В.І., Косовець О.О. Гідрологічні характеристики річок України К.: Ніка-Центр, 2003. 323 с. 3. Збірник методичних вказівок до виконання практичних робіт з дисципліни «Гідрометрія і Гідрохімія». / Є. І. Колодєєв, О. М. Гриб та ін. ОДЕКУ, 2009. 180 с. 4. Колодєєв Є. І., Чернов М. І. Основи річкової гідрометрії. Одеса, 2002. 159 с. 5. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу «Гідрометрія» / Ю.О. Чорноморець, О.С. Коноваленко. К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. 60 с. 6. Пустовойт С.П. Гідрометрія. К.: «Вища школа», 1974. 208 с. 7. Гідроологічний стан басейну річки Рось / В. К. Хільчевський, С.М. Курило та ін. К.: Ніка-Центр, 2009. 116 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, польові роботи, стаціонарні спостереження, камеральні роботи, звіт з практики, опитування, диференційований залік.
Методи та критерії оцінювання
- поточне оцінювання: кількість балів, що отримує студент протягом терміну проходження практики, є сумою балів, що були отримані при оцінюванні: 1) усних відповідей та виконанні практичних завдань під час маршрутів; 2) ведення польового щоденника; 3) участі у підготовці та оформленні звіту. - підсумкове оцінювання у формі заліку відбувається у вигляді захисту підсумкового звіту. Максимальна кількість балів, отримана на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до поточних – 27 бали. - умови допуску до заліку: студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску – 33 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Станіслав Олексійович Москаленко
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрології та гідроекології
Географічний факультет