Землеустрій
Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Землеустрій
Код дисципліни
ОК 16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
РН4. Знати та застосовувати у професійній діяльності нормативноправові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали в сфері геодезії та землеустрою і суміжних галузей.
РН6. Знати історію та особливості розвитку геодезії та землеустрою, їх місце в загальній системі знань про природу і суспільство.
РН7. Виконувати обстеження і вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні роботи при виконанні професійних завдань з геодезії та землеустрою.
РН12. Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри.
РН14. Планувати складну професійну діяльність, розробляти і реалізовувати проєкти у сфері геодезії та землеустрою за умов ресурсних та інших обмежень.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
з меmою кращого освоення навчального маmерiапу дuсцuплiнu сmуденmu повuннi dо його почаmку опануваmu знаннями mа навuчкамu з дuсцuплiн, "геоінформацiйнi сuсmемu в науках про Землю", "Топографiя"
Зміст навчальної дисципліни
вiдбуваєmься ознайомлення з ocновами землеустрою в Україні, правовими та органiзацiйними основами дiяльностi у сферi землеустрою, понятiйним апаратом, засадами реалiзацii державноi полiтики у сферi землеустрою, з'ясування напрямкiв, якi забезпечує процес землеустрою, регулювання землеустрою, випадкiв необхiдностi проведення землеустрою, державних стандартiв, норм, правил у сферi землеустрою, складом технiчної документацii iз землеустрою, основними положеннями державного i сaмоврядного контролю за здiйсненням землеустрою, науковим кадровим та фiнансовим забезпеченням землеустрою.
Рекомендована та необхідна література
1. Третяк А. М. Теоретичні основи землеустрою //К.: IЗУ УААН. -2002. - С. 45.
2. Третяк А. М. Haукoві основи землеустрою //К.: ТОВ "ЦЗРУ. -2002. 3. Третяк А. М. Землевпорядне проектування: теоретичнi основи i територiальний
землеустрiй: Назч. посiбник /К.: Вища ocвітa. - 2006. - С. 95-133.
4. Мошинський В. С., Бухальська Т. В. Управлiння земельними ресурсами. - 2010.
5. Третяк А.М., Дорош О.С. Управлiння земельними ресурсами // Вiнниця "Нова книга", 2006.
6. Кривов В.М., Тихенко Р.В., Гетманьчик I.П. Основи землевпорядкування, Киiв "Урожай", 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здiйснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: проведення лекцiй та семiнарських занять (де стуленти мають продемонструвати
якiсть засвоених знань, представити презентацiйнi матерiали для вирiшення поставлених задач та написати реферати за заданою тематикою) та проведння 2 письмових модульних контрольних робiт. Пiдсумкове оцiнювання проводиться у формi письмового залiку.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни