ГІС в управлінні природними ресурсами

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
ГІС в управлінні природними ресурсами
Код дисципліни
ВК 1.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
- Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою. - Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою. - Планувати складну професійну діяльність, розробляти і реалізовувати проєкти у сфері геодезії та землеустрою за умов ресурсних та інших обмежень. - Застосовувати моделі, методи і дані фізики, екології, математики, геології, гідрогеології при вивченні природних і суспільних процесів формування і розвитку земельних ресурсів та нерухомості як об’єктів оцінювання.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку володіти знаннями та навичками в галузі геоінформатики та комп’ютерної техніки, ГІС, дистанційного зондування Землі, баз даних, програмування, системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «ГІС в управлінні природними ресурсами» дозволяє отримати знання щодо планування, розробки стратегій проектування з використанням ГІС, практичного управління та імплементації проектів щодо природних ресурсів. Дисципліна враховує сучасні тенденції, існуючі стандарти і підходи та методологію щодо управління природними ресурсами. Вона має на меті розглянути особливості планування та управління проектами, створення систем, що функціонують на основі геоінформаційних технологій в природокористуванні. Важливою складовою даної дисципліни є вивчення методології планування та управління проектами з використанням ГІС на прикладі конкретних завдань щодо природних ресурсів.
Рекомендована та необхідна література
1. Зацерковний В. І., Інтеграція технологій ГІС та ДЗЗ для задач агроландшафтного, агроекологічного і функціонального картографування аграрних територій ./ В.І. Зацерковний, П.І. Трофименко, Д. О Сивик, О. А.Бабич // Вісн. Нац. ун-ту водного господарства та природокористуван-ня. – 2014. – Вип. 3(67). – С. 93–100. 2. Choi, Y. (2020). Recent Advances in Geographic Information System for Earth Sciences. Appl. Sci. 2020, 10, 3847; doi:10.3390/app10113847. 3. Іщук О.О. Просторовий аналіз в ГІС: навчальний посібник, за ред. акад. Д. М. Гродзинського / О.О. Іщук, М.М. Коржнев, О. Є. Кошляков. – К.: ВПЦ Київський університет, 2003. – 195 с. 4. Burkhard, B., & Maes, J. (2017). Mapping ecosystem services. Advanced books, 1, e12837
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійне навчання.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 10 практичних та семінарських робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни