Корисні копалини України

Освітня програма: Геологія (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Корисні копалини України
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати сучасні аспекти природокористування, раціонального використання природних ресурсів України, з урахуванням екологічних аспектів, сучасні методи досліджень мінерально-сировинної бази України. Вміти застосовувати знання і практичні навички з планування, організації, мотивування, контролю та регулювання діяльності геологорозвідувальних підприємств, вміти проєктувати, організовувати та проводити польові і камеральні роботи, лабораторні дослідження об’єктів мінерально-сировинної бази України; спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Опанування відомостей про структуру мінерально-сировинної бази України, вміння оцінювати проблеми, які стоять перед мінерально-сировинним комплексом України та пропонувати шляхи для їх вирішення
Зміст навчальної дисципліни
Наведені дані про геологічну будову найважливіших родовищ металічних, неметалічних і горючих корисних копалин України, надана їх систематика та класифікація, проведений комплексний аналіз мінерально-сировинної бази горючих, металічних і неметалічних корисних копалин України, виконана оцінка ресурсного потенціалу України, у порівнянні з світовим.
Рекомендована та необхідна література
1. Горючі корисні копалини України: Підручник. В.А. Михайлов, М.В. Курило, В.Г. Омельченко та ін. К.: КНТ, 2009. 376 с. 2. Гурський Д.С. Концептуальні засади державної мінерально-сировинної політики щодо використання стратегічно важливих для економіки країни корисних копалин. Львів: ЗУКЦ, 2008. 192 с. 3. Металічні і неметалічні корисні копалини України. Том I. Металічні корисні копалини. Гурський Д.С., Єсипчук К.Ю., Калінін В.І. та ін. Київ-Львів: Центр Європи, 2006. 785 с. 4. Металічні і неметалічні корисні копалини України. Том II. Неметалічні корисні копалини. Гурський Д.С., Єсипчук К.Ю., Калінін В.І. та ін. Київ-Львів: Центр Європи, 2006. 552 с. 5. Металічні корисні копалини України. Підручник. Михайлов В.А., Шевченко В.І., Огар В.В. та ін. К.: Київський університет, 2007. 463 с. 6. Неметалічні корисні копалини України. Підручник. Михайлов В.А., Виноградов Г.Ф., Курило М.В. та ін. К.: Київський університет, 2008. 494 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття та самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Оцінювання здійснюється за накопичувальною системою та передбачає: 2 модульні контрольні роботи кожна оцінюється у 15 балів (рубіжна оцінка 9 балів), за роботу на семінарських заняттях виділено 30 балів (рубіжна оцінка 18 балів). Підсумкове оцінювання у формі іспиту: максимальна оцінка 40 бали, рубіжна оцінка 24 бали. Під час іспиту студент виконує завдання пов’язані із розповсюдженням окремих видів горючих, рудних і нерудних корисних копалин в Україні, головні геолого-промислові типи їхніх родовищ, сучасний стан ресурсів і запасів, якісні характеристики особливості видобутку і переробки, кон’юнктуру ринку. Підсумкова оцінка виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру, як сума балів за систематичну роботу на семінарських заняттях, результатів модульно-контрольних робіт та опрацювання лекційного матеріалу впродовж семестру та балів отриманих під час іспиту.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни