Основи нафтогазової геології

Освітня програма: Геофізика та комп’ютернa обробка геолого-геофізичних даних

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Основи нафтогазової геології
Код дисципліни
ОК. 26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
- набуття студентами необхідних методичних, методологічних знань і практичних навичок самостійного оцінювання проблемних аспектів геологорозвідувального процесу на нафту і газ; - засвоєння студентами базових знань з головних проблем і завдань при пошуках, розвідці і розробці родовищ нафти і газу» - вміти аналізувати та узагальнювати результати проведення геологорозвідувального процесу; - вміти застосовувати нормативно-правові акти та довідкові матеріали, чинні стандарти і технічні умови, інструкції та інші нормативно-розпорядчі документи в професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основ петрофізики, петрографії осадових порід, основ нафтогазової геології.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна включає: знайомство з основними напрямками пошуків та перспективами відкриття нових родовищ нафти і газу у зв’язку з зростанням потреб суспільства у вуглеводнях як джерелах енергії та сировини для нафтохімії; основними складовими вуглеводневої системи з позиції органічного походження нафти і газу; статистичними методами досліджень порідколекторів нафти і газу; проблемами розкриття та освоєння продуктивних об’єктів в нафтогазових свердловинах; основними причинами пропусків нафтогазоносних об’єктів на етапі пошуково-розвідувальних робіт. Розглядаються основні проблемні моменти при пошуках, розвідці та розробці нафти і газу з позиції збільшення вуглеводневої бази та видобутку нафти і газу.
Рекомендована та необхідна література
1. Карпенко О.М., Крочак М.Д., Байсарович І.М. Актуальні проблеми нафтогазової геології. К., 2017. 101 с. 2. Іванишин В.С. Нафтогазопромислова геологія. Львів, 2003 3. Класифікація запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр. – Київ,1997. 5. Нетрадиційні джерела вуглеводнів України. Кн. I. Нетрадиційні джерела вуглеводнів:огляд проблеми / Куровець І.М., Михайлов В.А., Зейкан О.Ю. та ін. – К.: Ніка-центр,2014. – 210 с. 6. Наукові і практичні основи пошуків родовищ вуглеводнів в українському секторі Чорного моря. Прикерченський шельф / П.Ф. Гожик, М.І. Євдощук, Є.А. Ставицький та ін. – К. : Логос, 2011. – 440 с. 7. Суярко В.Г. Прогнозування, пошук та розвідка родовищ вуглеводнів: Підручник. –Харків: Фоліо, 2015. – 296 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання самостійних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни