Геологія і нафтогазоносність морських басейнів

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Геологія і нафтогазоносність морських басейнів
Код дисципліни
ВК2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знання методів морської геології, характеристик та властивостей морської води, походження та особливостей геологічної будови океанічної земної кори. Орієнтування в, основних типах рельєфу морського дна та знання геологічних процесів, що привели до їх утворення. Розуміння процесів осадконагромадження в у різних зонах морських басейнах. Знання собливостей морських осадків, їх генезису, швидкості їх накопичення, характеру діагенетичних та катагенетичних перетворень. Розуміння головних закономірностей формування та розміщення родовищ нафти і газу у Світовому океані, обізнаність у розміщенні основних нафтогазоносних басейнів. Знання перспективних нафтогазоносних ділянок Світового океану.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів загальної, структурної геології, літології. 2. Володіння навичками читання геологічних карт, розрізів
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни включає ознайомлення з геологічною будовою океанічної земної кори, структурно-тектонічним районуванням та історією геологічного розвитку Світового океану. Дисципліна знайомить студентів з особливостями рельєфу морського дна та геологічними факторами його формування, складом та властивостями морських осадків, геологічними процесами, що відбуваються в океанах. Програма дисципліни включає ознайомлення з геологічною будовою та нафтогазоносністю морських басейнів, вивчення основних нафтогазоносних провінцій Світового океану та типових родовищ нафти та газу.
Рекомендована та необхідна література
1. Геолого-структурно-термоатмогеохімічне обґрунтування нафтогазоносності АзовоЧорноморської акваторії /П.Ф.Гожик, І.Д.Багрій, З.Я.Войцицький, Іванік О.М. [та ін.]. – К.: Логос, 2010. - 419 с. 2. Геологія і нафтогазоносність морських надр: підручник / О. М. Трубенко [та ін.]; – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2011. - 231 с. 3. Трубенко О. М. Геологія і нафтогазоносність морських надр: лаб. практикум. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2013. – 114 с. 4. Маєвський Б.Й., Євдощук М.І., Лозинський О.Є. Нафтогазоносні провінції світу. – К.: Наук-думка, 2002 – 403с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття та самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 5 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 1 письмової контрольної роботи. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геології нафти і газу
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"