Інструментарій розробки інформаційно-аналітичних систем
Освітня програма: Бізнес інформатика
Структурний підрозділ: Факультет комп'ютерних наук та кібернетики
Назва дисципліни
Інструментарій розробки інформаційно-аналітичних систем
Код дисципліни
ДВС.3.02.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПPH7. Визначати методологічні принципи та методи наукового дослідження галузі інформаційних технологій в залежності від об’єкту і предмету, використовуючи міждисциплінарний підхід.
ПРН9. Оцінювати, класифікувати, обґрунтовувати та формувати вимоги до інформаційно-аналітичних систем, що створюються та впроваджуються, використовуючи різні методи та технології.
ПРН10. Аналізувати, оцінювати і вибирати сучасні інструментальні та обчислювальні засоби, технології, алгоритмічні і програмні рішення для конкретної задачі в галузі комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
ПРН12. Розуміти, цілеспрямовано шукати, аналізувати і вибирати в інформаційно-довідникових та науково-технічних ресурсах і джерелах необхідні для рішення професійних і наукових задач сучасні досягнення науки і техніки з огляду на ціннісні орієнтири сучасного суспільства.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основи маніпулювання табличними даними, поняття реляційних баз даних та їх трансформацій, зокрема, нормалізації та денормалізації.
Вміти: застосовувати на практиці інструментальні середовища програмування та обробки даних.
Володіти навичками: візуального та мовного програмування.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – засвоєння базових знань та оволодіння навичками щодо використання інструментальних середовищ для розробки інформаційно-аналітичних систем, проведення бізнес-аналізу з метою підтримки прийняття рішень.
Навчальна дисципліна “Інструментарій розробки інформаційно-аналітичних систем” є складовою освітньо-наукової програми підготовки фахівців за другим (магістерським) рівнем вищої освіти галузі знань 12 „Інформаційні технології” зі спеціальності 122 „Комп’ютерні науки” освітньо-наукової програми „Бізнес-інформатика”.
Викладається у 1 семестрі 2 курсу в обсязі – 120 год. (4 кредити ECTS) зокрема: лекції – 34 год., консультації – 6 год., самостійна робота – 80 год.
Завершується дисципліна – заліком.
Рекомендована та необхідна література
1. Understanding Microsoft OLAP Architecture https://docs.microsoft.com/en-us/analysis- services/multidimensional-models/olap-physical/understanding-microsoft-olap-architecture 2. Soheil B. Expert Data Modeling with Power BI: Get the best out of Power BI by building optimized data models for reporting and business needs, 2020, 575p. 3. Roldan M.C. Learning Pentaho Data Integration 8 CE - Third Edition: An end-to-end guide to exploring, transforming, and integrating your data across multiple sources 2017, 501p. 4. Leskovec J. Mining of Massive Datasets / Jure Leskovec Anand Rajaraman, Jeffrey David Ullman // Stanford Univ. – 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: контрольна робота 1 – 30/18 балів;контрольна робота 2 – 30/18 балів.
Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма проведення і види завдань: підрахунок балів за семестр.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тарас
Володимирович
Панченко
Теорії та технології програмування
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Теорії та технології програмування
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики