Безпека інформації та конкурентна розвідка в інженерії

Освітня програма: Захист інформаціїї в телекомунікаціях

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Безпека інформації та конкурентна розвідка в інженерії
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати: методологію інформаційно-аналітичної діяльності, способи збору інформації її класифікації та перевірки, особливості організації конкурентної розвідки на підприємстві, можливості новітніх технологій для оптимізації роботи інформаційно-аналітичного підрозділу. Студент повинен вміти: професійно організувати роботу з інформаційно-аналітичного забезпечення безпеки підприємства; використовувати методи протидії конкурентній розвідці для збору інформації; формувати аналітичну стратегію безпеки підприємства; користуючись електричними схемами класифікувати радіоелектронні пристрої, побудовані на базі напівпровідникових приладів, пояснити їхнє призначення та принципи функціонування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна спирається на програмні результати навчання, отримані під час навчання в бакалавратурі, з освітніх компонентів даної освітньо-професійної програми спирається на вивчення дисципліни "Теорія передавання інформації". Попередні вимоги: 1. Вміти Запускати прикладні програмні засоби та керувати ними на основі графічного інтерфейсу користувача, 2. Знаходити інформацію в Інтернеті. 3. Вміти обробляти дані в електронних таблицях.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення освітньої компоненти «Безпека інформації та конкурентна розвідка в інженерії» належить до переліку обов’язкових дисциплін студента. Вона забезпечує професійний розвиток студента в галузі технічного захисту інформації та включає в себе розгляд принципів організації системи інформаційно-аналітичної діяльності, управління та проведення інженерних заходів по забезпеченню безпеки інформації та протидії конкурентній розвідці, що можуть бути використані при розробці, впровадженні та експлуатації апаратних засобів передачі, обробки та захисту інформації, при створенні автоматизованих систем управління, тощо. Вивчення цієї освітньої компоненти дозволить студенту вільно орієнтуватись в у сфері конкурентної розвідки
Рекомендована та необхідна література
1. Міщишин М. Конкурентна розвідка – об'єктивна необхідність у сучасному бізнесі / Контракти. – 2006. – No 7. – С. 38 2. Ховис Д. Конкурентна розвідка. Уроки з окопов / "Альпина Паблишер ", 2003. – 532 с. 3. Качинський А.Б. Безпека, загрози і ризик: наукові концепції та математичні методи / Інститут проблем національної безпеки; Національна академія Служби безпеки України. - К., 2004. - 472с. 4. Новикова О.Ф. Економічна безпека: концептуальне визначення та механізм забезпечення. / [наук. ред. О.І.Амоша]; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. – Донецьк.:,2006. - 407 с. 5. «Про інформацію» : Закон України від 02.10.1992 No 2657 (З наступними змінами та доповненнями). – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2657-12 6. Шейко В.М., Кушнаренко Н.М. Організація та методика науково-дослідницької діяльності: підручник. – 6-те видання / В.М. Шейко, Н.М. Кушнаренко. – К. : Знання, 2008. – 310 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні заняття, практичні заняття, лабораторні роботи, самостійна індивідуальнп робота..
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: контроль здійснюється за таким принципом. Навчальний семестр має два змістові модулі. Оскільки виконання лабораторних робіт та завдань на самостійну роботу студентів повністю охоплює перевірку засвоєння лекційного матеріалу, контрольні роботи не проводяться. Загальне оцінювання протягом семестру виконується за сумою результатів лабораторних робіт та завдань на самостійну роботу студентів. Підсумкове оцінювання - у формі іспиту. Форма іспиту – письмова робота. (оцінюється від 0 до 40 балів). Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання загальної суми балів (за семестрове оцінювання та іспит разом) не менш ніж 60 балів, при цьому оцінка за фінальне оцінювання не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська