НАНОЕЛЕКТРОНІКА

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж (магістр)

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
НАНОЕЛЕКТРОНІКА
Код дисципліни
ОК 06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Студент повинен знати сутність фізичних ефектів, які мають місце в типових наноструктурах, фізичні основи побудови та функціювання приладів наноелектроніки, способи використання елементів та приладів наноелектроніки і нових матеріалів при розробці, виготовленні, впровадженні та експлуатації апаратних засобів передачі, обробки та захисту інформації. Студент повинен вміти класифікувати прилади наноелектроніки, пояснити їхнє призначення та принципи функціювання, використовувати елементи та прилади наноелектроніки і нові матеріали при розробці, виготовленні, впровадженні та експлуатації апаратних засобів передачі, обробки та захисту інформації, класифікувати пристрої, побудовані на базі приладів наноелектроніки, самостійно набувати нових знань, готувати матеріали для доповідей та публікацій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна “Наноелектроніка” є обов’язковою компонентою освітньої програми і використовує результати вивчення обов’язкових дисциплін “Теорія передавання інформації” і “Математичне моделювання систем та процесів” цієї ОП, а також “Загальна фізика”, “Матеріали сучасної електроніки” і “Компонентна база радіоелектронних засобів”, які викладаються на ОР “бакалавр”. Навчальна дисципліна “Наноелектроніка” є основою для обов’язкової компоненти “Наноструктурні елементи радіоелектронних завобів”. Попередні вимоги: 1. Знати фізичні явища та розуміти фізичні ефекти, які мають місце у твердих тілах. 2. Знати фізичні принципи функціювання напівпровідникових приладів. 3. Володіти базовими знаннями стосовно кодування та передавання інформації. 4. Володіти навичками математичного та комп’ютерного моделювання систем та процесів в радіотехніці.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни розглядаються фізичні ефекти, які мають місце в типових наноструктурах, шляхи переходу від мікро- до наноелектронних приладів; опис нанотехнологічних процесів, фізичних основ побудови та функціювання приладів наноелектроніки.
Рекомендована та необхідна література
1. М.Г. Находкін, Д.І. Шека. Фізичні основи мікро- та наноелектроніки: підручник. - К.: ВПЦ “Київський університет”, - 2005, 431 с. (НБУ ім. В. Вернадського, Бібліотека ім. М. Максимовича) 2. Ю.М. Поплавко, О.В. Борисов, В.І. Ільченко, Ю.І. Якименко. Мікроелектроніка і наноелектроніка. Вступ до спеціальності. - К.: НТТУ “КПІ”, - 2010, 160 с. (НБУ ім. В. Вернадського) 3. Будник М.М., Войтович І.Д., Ільченко В.В., Корсунський В.М. Фізико-технологічні основи наноелектроніки: навчальний посібник. – Київ: Інтерсервіс, 2015. – 383 с. (Бібліотека ім. М. Максимовича) 4. І.І. Бех, В.В. Ільченко,О. М. Костюкевич, О.І. Кравченко, О.Є. Лушкін, В.М. Телега, В.П.Чехун. Навчальний посібник з курсу “Фізична електроніка “. Частина II “Емісійна електроніка”. - К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, - 2011, - 145 c. (НБУ ім. В. Вернадського, Бібліотека ім. М. Максимовича)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна індивідуальна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: протягом семестру передбачено проведення однієї письмової модульної контрольної роботи за матеріалами лекцій. Іншими формами контролю є усна доповідь на семінарському занятті (або реферат за матеріалами самостійної підготовки) та письмове звітування про виконання трьох лабораторних робіт. Підсумкове оцінювання відбувається у формі іспиту: форма іспиту – письмова. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умови допуску до підсумкового іспиту є отримання студентом сумарно не менше, аніж критично-розрахунковий мінімум 36 балів за семестр. Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська