КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Студент повинен знати основні комп’ютерні технології обробки сигналів, в тому числі особливості вводу та виводу; сучасний стан розвитку апаратної архітектури засобів програмної обробки інформації; основи алгоритмізації обробки даних, автоматизації вимірювання та керування; принципи обміну даними у телекомунікаційних системах та реалізації розподілених систем; базові методи роботи у САПР як у 2D; так і у 3D режимірастрове та об’єктне представлення зображення у комп’ютері, в тому числі даних креслення; основні методи програмного захисту даних в телекомунікаційних системах. Студент повинен вміти виконувати моделювання у САПР електронної схеми малого рівня складності; виконати програмування системи автоматизації вимірювання та керування; виконувати у САПР розробку деталі та вузла з 2-4 деталей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна базується знаннях повної загальної середньої освіти. Використовується також знання з дисципліни «Програмування», яка викладається в попередньому семестрі. Попередні вимоги: 1. Знати основи алгоритмізації та вміти реалізувати багатофайловий проект консольного застосунку. 2. Вміти запускати прикладні програмні засоби та керувати ними на основі графічного інтерфейсу користувача, орієнтуватись в файловій системі довільної ОС, знаходити інформацію в Інтернеті. 3. Володіти елементарними навичками роботи з засобами вводу даних комп’ютера (клавіатура, миша).
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Комп’ютерні технології» орієнтується на вивчення сучасних технологій використання комп’ютерної обробки інформації в інженерії. Дисципліна включає в себе теоретичне та практичне навчання у галузі комп’ютерної та інженерної графіки, акценти при вивченні інженерної графіки зроблені на використанні САПР у 3D проектуванні. Розглядається також моделювання радіотехнічних схем, алгоритмізація засобів автоматизації вимірювання та керування, сучасні погляди на забезпечення високої ефективності та безпеки систем обробки даних, в тому числі розподілених.
Рекомендована та необхідна література
1. Кононов М.В. Комп'ютерні технології. - К.: Київський університет, 2019.- 281 с. (http://rex.knu.ua/wp/wp-content/uploads/2019/11/Kononov_Computer_techologies.pdf) 2. Тотосько О.В., Микитишин А.Г., Стухляк П.Д. Комп'ютерна графіка Тернопіль: Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. 304 с. (http://elartu.tntu.edu.ua/bitstream/lib/22337/1/Komp_graf_knyga_1.pdf) 3. Горяінова О.В., Семенова-Куліш В.В. Робота в системі компас-3D.Харків, 2014.– 205 с. (http://lib.kart.edu.ua/bitstream/123456789/2467/1/Навчальний%20пос ібник.pdf) 4. Веремій Ю.П., Кононов М.В. Програмна автоматизація вимірювань. -К.: Київський університет, 2019.- 33 с. (https://rex.knu.ua/wp/wp-content/uploads/2019/11/Veremii_Kononov_Automation.pdf) 5. Гордєєв О.О., Гордєєва Д.В., Колдовський М.В. Комп`ютерні мережі. –Суми : ДВНЗ "УАБС НБУ", 2011. – 250.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійні індивідуальні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: контроль здійснюється за таким принципом. Навчальний семестр має два змістові модулі: Загальне оцінювання протягом семестрів виконується за сумою оцінювання результатів лабораторних робіт. Обов’язковим для допуску до іспиту є виконання лабораторних робіт кожного з модулів з сумарною оцінкою не менше 15 балів (з 30). Оцінка за виконання самостійної роботи дозволяє компенсувати недобір балів за модуль, надлишкові бали (більше 30 за модуль) відкидаються. Підсумкове оцінювання у формі іспиту; форма іспиту – письмово-усна. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання загальної суми балів (за семестрове оцінювання та іспит разом) не менш ніж 60 балів, при цьому оцінка за іспит не може бути меншою 15 балів.
Мова викладання
Українська