Основи фізичної електроніки
Освітня програма: Електроніка та інформаційні технології в медицині
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Основи фізичної електроніки
Код дисципліни
ВБ.1.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Узагальнити та розширити поняття взаємодії заряджених частинок з електричними та магнітними полями, елементарних процесів, основних характеристик газових розрядів електропровідності, емісійних властивостей твердих тіл. Навчити застосовувати основні відомості курсу у професійній діяльності, розвивати у студентів аналітичне мислення та науковий підхід. Навчити застосовувати отримані знання та уміння в моделюванні та розробці приладів на основі руху заряджених частинок або експериментального дослідження їхніх властивостей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна спирається на знання, отримані в курсах загальної фізики та математики, зокрема: "Атомна фізика", "Квантова механіка", "Електродинаміка", "Математичний аналіз", "Теорія ймовірностей", "Лінійна алгебра", "Диференційні рівняння".
Зміст навчальної дисципліни
Значною мірою матеріал дисципліни "Основи фізичної електроніки" є базовим для державного іспиту з прикладної фізики. Курс охоплює опис явищ, пов’язаних з рухом заряджених частинок (електронів, іонів) у вакуумі, газі, плазмі, твердих тілах та на їх межах. У техніці під електронікою розуміють опис принципу роботи, побудови, технології виготовлення приладів, в основі яких лежить рух заряджених частинок. Під фізичною електронікою розуміють опис фізичних явищ, що лежать в основі подібних пристроїв. Її невід’ємною частиною є також методи експериментального дослідження таких явищ.
Відповідно до середовища, в якому рухаються заряджені частинки, фізичну електроніку можна поділити на вакуумну, газову, плазмову, твердотільну електроніку. В межах дисципліни “Основи фізичної електроніки”розглядається, вакуумна і газова електроніка, а також емісійна електроніка та елементи фізики поверхні.
Рекомендована та необхідна література
1 Левитський С. М. Вступ до фізичної електроніки: Навч. посібник. – К.: Київський університет 2001. – 172 с.
2 Анісімов І.О. Фізика плазми. Конспект лекцій. – К.: Київський університет 2008. – 229 с.
3 Поп С. С. Фізична електроніка. – Ужгород: Ужг. ун-т, 1998.
4 І.О.Анісімов Фізична електроніка Конспект лекцій:- Київ 2006.
5 С.М.Левитський. Фізична електроніка. Підручник. К.: ВПЦ “Київський університет”, 2005.
6 Левитський С.М. Основи радіоелектроніки : підручник / С.М. Левитський. – КНУТШ. – К: Київський університет, 2007. – 456 с.
7 Поп С. С., Шароді І. С. Фізична електроніка. Розділи: Емісійні явища. Методи діагностики поверхні. – Львів: Євросвіт, 2001. – 250 с.
8 Horowitz P. The Art of Electronic / P. Horowitz, W. Hill. – Cambridge University Press, 2015. – P. 1225.
9 Готра З.Ю. Фізичні основи електронної техніки / З.Ю. Готра, І.Є. Лопатинський, Б.А. Лукіянець, З.М. Микитюк, І.В. Петрович. – Львів : Бескид Біт, 2004. – 880 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекцій в обсязі 28 годин.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має два змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі іспиту): форма іспиту – письмово-усна. Екзаменаційний білет складається з 2 питань (по 20 балів). Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юлія
Петрівна
Веремій
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем